Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har kyllingvinger og kalkunhalser i fryseren, ga en vinge til Marvel og han tygget litt på den før han bare svelget en ganske stor del som var igjen.

Er det best å holde i den sammen med ham når han får ting som risikeres å slukes rett ned? Eller bør jeg gi mindre biter, ser for meg at da blir det hvertfall bare rett ned og ingen tygging?

Ellers blir det denne til middag, og den kommer nok til å tygges først:

pigstrotter.jpg

  • Like 1
Skrevet

Det gjør ingenting om han svelger kyllingvingene hel. Magen tar seg av det på en finfin måte. Om du er veldig redd så kan du ta en hammer og hamre på de slik at beina knuses inni vingen. Forrige boxeren min spiste hele kyllingvinger fra hun var 4 uker gammel. Hun svelgte de hel. Beina i kyllingvingene er så myke at det ikke er noen fare.

Skrevet

Jeg hadde en som svelgte dem hele også spøy med opp igjen, dette gjentok seg et par ganger. Så der måtte det deles og knuses før hu fikk noe.

Skrevet

Lille Mozza bedlington svelger kyllingvinger uten å tygge dem først, og det har gått helt fint til nå (*svelg* sier hun, og så er de borte :P ). Alt er uansett skikkelig fordøyd når det kommer ut igjen, så jeg har bare latt henne gjøre det.

Skrevet

Beste måten å gi kyllingvinger til en slukhals er å gi kyllinglår i stedet - evt. hel kylling :)

Evt legge flere vinger i en pose med litt vann i, klemme ut lufta og stappe det i frysen. Blir en deilig klump og litt hodebry :)

Eller... Hodebry :P Tidtrøyte i allefall.

Skrevet

Evt legge flere vinger i en pose med litt vann i, klemme ut lufta og stappe det i frysen. Blir en deilig klump og litt hodebry :)

Eller... Hodebry :P Tidtrøyte i allefall.

Kjempe bra tips!

Det skal jeg gjøre med mine slukhalser :bananas:

  • Like 1
Skrevet

whole_chicken_wing.jpg

Sånne er det vi har. Tror neste gang at jeg bare kommer til å holde den litt, frem til jeg syns biten som er igjen er liten nok til å svelge.Evt. mose den litt med flatsiden på øksa først, kan jo hende det er bra for mentaliteten :whistle:

Skrevet

Sånne er det vi har. Tror neste gang at jeg bare kommer til å holde den litt, frem til jeg syns biten som er igjen er liten nok til å svelge.Evt. mose den litt med flatsiden på øksa først, kan jo hende det er bra for mentaliteten :whistle:

Men gir du de rå? Ingenting i veien for å gi de frosne. Tar lengre tid å spise, og er godt i varmen :)

Skrevet

Gir dem rå, ja :) Han kan godt få dem frosne, jeg har bare sett for meg at det kanskje er ubehagelig for munnen med så kaldt mtp. at han kommer til å bruke laang tid på å spise den.

Skrevet

Gir dem rå, ja :) Han kan godt få dem frosne, jeg har bare sett for meg at det kanskje er ubehagelig for munnen med så kaldt mtp. at han kommer til å bruke laang tid på å spise den.

Det setter de fleste små kløende valpetenner bare pris på :) Ingen hunder her eller noen jeg har kjent har vist noen form for ubehag ved frossent kjøtt. Jeg gir alt kjøtt frossent, alltid- både små og store stykker, og det er alltid bare LYKKE :jump:

Skrevet

Ga en frossen vinge idag, det var stas :) . Han brukte litt lenger tid på den, så tror jeg bare kommer til å fortsette med det, takk for tipset!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...