Gå til innhold
Hundesonen.no

Norwegian Masters IPO 1-3


Recommended Posts

Skrevet

page-11.jpg

Sleng og deng en malle

Unnskyld at jeg sier det, men dette må da være den mest usunne hundesporten som noen sinne er funnet opp? Eller er det bare en dårlig figurant? Det er ikke rart hundene får skader...

  • Like 3
Skrevet

Som jeg skrev på facebook, håper de tar vare på bikkjene sine, men dessverre tror jeg det hører med til sjeldenhetene. For som du sier Siri, den sporten der må jo være en av de mer ekstreme tingene vi utsetter bikkjene våre for.

Nå kan det forsvares som om det er en jaktvariant da Siri, for slik går det om du går i en elgku som kaster deg rundtomkring også. Hunden er jo direkte nedavlet fra ulv og slikt *flirer og lurer på hvor hissig Siri ble nå*

Skrevet
Nå kan det forsvares som om det er en jaktvariant da Siri, for slik går det om du går i en elgku som kaster deg rundtomkring også. Hunden er jo direkte nedavlet fra ulv og slikt *flirer og lurer på hvor hissig Siri ble nå*

*Ler*. Jeg tror i grunnen ikke IPO-kasting av hund helt kan sammenlignes med reaksjonen til et byttedyr :)

Skrevet

*Ler*. Jeg tror i grunnen ikke IPO-kasting av hund helt kan sammenlignes med reaksjonen til et byttedyr :)

Jo! Er kanskje agilty det samme som at ulven løper i skogen kanskje hmhmhm? Og når det er sagt så står det vel neppe ett mannskap å tar seg ulven etter å ha blitt dengt av nevnte elgku. Ingen massasje, ingen utstrekking, ingen nedgåing. Neida! Der dauer ulven etter 5 år, så det er helt naturlig sport det der Siri! Hundene får faktisk leve mye mer naturlig enn det tøyset dere driver med, tråkke rundt i skogen og det eneste de finner er små pinner? Høh, hva er det da? Ikke noe fordømt naturlig i det overhodet! Mens i IPO finner de i hvert fall skinnbiter, som kan være det samme som at nevnte elgku driver å mister skinn. Så her snakker vi autentisk jakt så det holder. Nå tøyser og tuller jeg veldig altså i tilfelle noen tror jeg mener alvor

Guest Kåre Lise
Skrevet

Er kanskje agilty det samme som at ulven løper i skogen kanskje hmhmhm?

Heldigvis ingen skader i AG da, det har vi ikke hørt om.. :wacko:

*klør i fingra*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...