Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund skambitt av kamphund


Guest Kåre Lise
 Share

Recommended Posts

  • 2 months later...

Hund skambitt av kamphund

Igjen.. :icon_confused:

På tide med en samletråd for hundeangrep?

Jeg vil beklage at deres spørsmål ikke har blitt besvart før pr i dag,men dessverre har ikke mine data kunnskaper ikke har vært... Dette er en Amerikansk Bulldog og er en vakthund som er 1 år 10mnd.Jeg vil ved dette innlegg si at riktig at 2 politibil og ambulanser når kongen av campingplassens hund som ble skremt!Dette med skambitt som motstrider min og andres obsv,og jeg tror fremdeles på rettferdighet og vil gå til rettsak for å bevise ..Jeg vil opplyse at et uhell da han slet seg,da mitt reisefølge som bant han uvitende hvilken krefter.., i et øyeblikk jeg som hundeier et øyeblikk byttet tøy ,da nettopp ankomet..Har full forståelse for dem som er redde for store hunder,og vil heller ikke forsvare hans adferd med å løpe bort til andre hunder for å hilse og leike..Jeg kan tilføye at det ikke ble opplyst om bitt og obsv fra vitner ble hund plukket opp umiddelbart av eiern som hadde en utadgerende adferd som jeg også har forståelse da skremmende med en stor hund som plutselig dukker opp.Umiddelbart etter paret dro obsv jeg en telefon og lommebok ,anntok at hundeeier mistet og prøvde å finne ham??,så resepsjon ble mål og da ankom en gjest ved å informere at en hund var angrepet og øret revet av?,hadde nettopp trøstet den skremte hund og øret var da helt fint,,ble informert at de oppholt seg i en vogn hos gjester. jeg returnerte lommeb osv,opplyste hva jeg nettopp hadde fått høre og obsv hund rolig på armen til eier, spurte om evt skade?,om jeg kunne tilby transport til vetrinær og at jeg ved erfaring som hjelpepleier vet at å skylle i vann for å ungå infeksjon...,ble annmodet nok en gang om å dra, returnerte til resepsjon og informerte at vi drar da uønsket . Omsider pakket og kjørte mot resepsjon for å returnere nøkkel,samtidig sto hundeeier av den skremte og veeivet med armene på den andre siden av plassen mot utkjørsel ..Rullet ned vindu og ble konfrontrert med at vi skulle stikke og at han var politi,tilbakemelding selfølgelig med hans ord,at han ba oss om å dra!,og selfølgelig undrende over en slik adferd??? Politimannen østfra som bemerket påfallende mange ganger hvilket yrke og jeg opfattet det nærmest som han prøvde å utforedre meg med hans maktposisjon som en offentlig tjenestemann?Ble tiltalt på en meget uforskammende tone og informert at vi skulle vente da politiet i seterstalen .Til min nedvergelse av den skremte hundeeier som ved sin verbale trakasering ,da han opplyste gjester han tiltrakk seg med sin oppmerksomhet ved å kalle min hund en farlig angrepshund og dette var en kamphund og pekte mot på han i bilen som han sto til til utstilling...,og min oppfatning ble at han var en P.R. kåt

.., den da meget omtalte hundesaken i mandal ssom var i fokus i media..Omsider kom politiet i setersdal som jeg heldigvis ikke oppfattet med samme holdning,da jeg vil utale meg på enkel norsk...,at de hadde ikke mangel på oppdragelse,eller si de hadde folkeskikk!Vi kjørte ned med politiet som usikkere på min hund som selfølgelig er normalt etter all den usanne innput de hadde fått!,som jeg også forsikret dem at han ikke er!,åpnet bil pekte ut ba han sitte,,deretter ligge mens jeg åpnet politibil pekte og sa inn og han hoppet i politibilen og dagen etter ble meg fortalt at han var ingen problem,noe jeg var klar over,,Min hund omgås barn fra et år og oppover,hunder,sauer,til og med en kanin som han og en annen firbeint eltet da kaninen hadde kommet ut av buret og ikke et bristet bein da rønkenbilde...Dagen etter blir jeg konfrontrert at han hadde bitt den opmerksomesjuke

hundeeier eller politimann som var så viktig å presisere i beinet,som jeg selfølgelig sa var løgn som også hjerteopperasjon på flere titalls tusener kr ...,som seinere er blitt til han løp han i beinet og hjerteoperasjon som ikke ble utført,som heller ingen vanlig vetrinær utfører,men på et dyrehospital, men ikke på en hund som er 15år, liten sjanse for å overleve operasjon! Kan tilføye at hunden hadde dårlig hjerte og gikk på medisiner, Hundeeier vil kreve meg for erstatning .Jeg ser han har gjort et forsøk på å svindele meg og bruke troverdigheten som offentlig tjenestemenn har ,men mislykkes da han ble gjennomskuet. Kan tilføye

at den andre saken er hevn.Jeg hadde en dagmamma mange år tilbake som var blitt misbrukt av sin far, hennes far var dengang i fengsel pga misbruket.Noen år seinere flyttet faren in til henne, hun hadde på den tiden 2 små barn, og lar han som misbrukte deg være alene hjemme og passe barna dine? En lignede episode med samboeren bare vold mot henne og ikke misbruk. Så kommer hun på besøk til meg, hun veiver og hilser på hunden og hun slår skulder borti og spør i sin beruset tilstand om merke?Jeg kan bevise pr melding at hun avslører at hun sier mot sin forklaring,og jeg har vitner som var tilstede Men,pga mitt direkte spørsmål ,annmelte hun hunden min etter 5 dager.Min hund er bejært avlivet, han har stått i kennel i 2 og en halv mnd og det koster litt kr.å jeg har pendlet 15 mil et par gang i uken og kostet kr 35000 til nå og ikke bra da han er fremdeles valp.Urettferdig at han skal dømmes til døden pga at en polimann som skal utnytte en sitv ved å svindle meg.,som jeg vet kan bevises og ei sjuk dame som bruker sitv å annmlder for å hevne seg. Er nr 3,jeg da. jeg er 99% sikker at han har vært uskyldig,,Erfarer og som og har vært en debatt om at å støtte kollegaen er viktigere en rettferdighet i den offentlige etaten., Jeg oplever hverdagen som et uendelig mareritt, dyreplageri og et overgrep fra det offentlige.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...