Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sorry, jeg har en erfaring jeg tror jeg ikke vil dele - det gikk ikke bra.

Lykke til, håper det går fint for gutten din :console:

Huff da! Jeg tror kanskje ikke jeg vil lese de erfaringene du har gjort deg heller.. :no:

Lille klump har nok gått med wobblers i noen år, han fungerer heldigvis greit fortsatt. Begynner så smått å bli 11 år også, så om det skulle forverre seg om et år eller to, så får det være greit, egentlig :cry: .

Jeg vil bare gjøre de siste åra (håper jeg det blir) så bra som mulig for han, er jo ikke mulig å gjøre noe med det, men kanskje lette plagene hans (om og når de blir ille) på ettellerannet magisk vis (smertestillende fungerer ikke på han her)..

Prikkedyr du hadde som fikk wobblers?

Skrevet

Vi fikk aldri 100% bekreftet at det var wobblers, men med tanke på at det både lå på linjene, og at han hadde ca. alle tegn i boken, så er vi ganske sikker på at det var det. Men det var av et annet kaliber enn din, i den forstand at det begynte allerede når han var 1,5 år gammel, og at det forverret seg fort, med periodiske lammelser som resultat. Noe skikkelig herk!

...men så hører man jo de historiene der det går ganske bra, og der de lever lenge og lykkelig uten for mange symptomer. Krysser alt som er for at gamlefar får flere supre år :flowers:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...