Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min favoritt-EFIT! Da har jeg nemlig bursdag!

Jeg gidder ikke å lage EFIT på kjedelige dager, men tenkte at på bursdagen min skjer det jo litt. Fikk faktisk problemer med å finne på bilder i løpet av dagen...men slik ble det til slutt:

08:42 Kovu og Tollef "vekker" meg (med tillatelse, jeg var våken) med bursdagspresanger på senga. Kovu glemte å kjøpe presang, så han knabbet pingvinen min og ga den til meg. Fikk rollespillbok og FitBit av Tollef, sovepose og penger av mamma og pappa, pund av en tante, og tacoservise (sånn med masse skåler på fat som snurrer) med en annen tante. :D

P1030658.JPG

P1030659.JPG

09:35 Jeg spiser frokost og leser blogger. Sjokoladepålegg er lov på bursdagen!

P1030660.JPG

10:45 Kovu sover.

P1030664.JPG

11:25 Kovu lurer på om han skal våge seg ut i regnet...

P1030668.JPG

... men ombestemmer seg og tar en slackings på sofaen sammen med gubben

P1030670.JPG

12:18 Jeg tester trappe-tellefunksjonen på FitBiten min. Den teller bare oppover-trapper!

P1030672.JPG

12:52 Jeg tenker å ta en styrkeøkt etter at vi har jobbet litt i hagen, og sjekker hva som står på program 2.

P1030673.JPG

13:54 Vi har jobbet i hagen en times tid, og endelig fått ferdig den nye hagemuren som vi har ordnet helt selv! Måtte ta med bilde av "markjordbæråkeren" vår også.

P1030679.JPG

P1030677.JPG

14:27 Har tatt en runde av program 2, det var så mye jeg orket. Sløver og spiller litt brettspill på nett mens jeg venter på at pulsen skal gå ned litt.

P1030682.JPG

15:55 Tollef kommer inn fra joggetur med Kovu og serverer meg musserende rosèvin i badekaret. Mmm! Litt luksus må man ha! (badekar er jo egentlig ganske luksus i seg selv)

P1030685.JPG

16:56 Ferdig å ta glasur på muffinsen jeg bakte i går. Honningkake (av oppskrift etter oldemor, som har den fra sin bestemor) kom fra fryseren. Snart kommer gjester.

P1030689.JPG

17:38 Middagen er servert, bacon og kyllingsalat med minibaguetter til.

P1030693.JPG

18:16 Maten er fortært, og vi diskuterer rollespill mens vi venter på kaffegjestene. Kovu hviler middag. Kovu sover mye.

P1030697.JPG

P1030696.JPG

20:15 Vi spiser muffins, gele og honningkake. Siden dere allerede har fått bilde av muffins så får dere et av Kovu som sløver i sofaen.

P1030700.JPG

21:18 Jeg rydder gavepapir.

P1030701.JPG

21:58 Jager Kovu ut før leggetid. Det har vært en lang uke og jeg er stuptrøtt allerede. Kovu synes det er helt unødvendig å jage ham ut på denne måten, så han trenger litt overtalelse, og dere får et par ekstra bilder som bonus.

P1030702.JPG

P1030703.JPG

P1030706.JPG

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...