Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her har dere vår søndag i bilder.

Ikke så spennende, men sånn er det :P

DSC_9675.jpg

Kl 11, morgenstund har gull i munn. Eller noe.

DSC_9678.jpg

Kl 12, ett av dagens to høydepunkt. Frokost!

DSC_9683.jpg

Kl 13, ut på tur.

DSC_9692.jpg

Kl 14, fremdeles på tur.

DSC_9735.jpg

Kl 15, you guessed it. Fremdeles på tur. Misty er ikke helt god, hun synes det er heeeelt normalt å kaste seg ut fra et par meters høyde. Gærne mikrokjøteren!

DSC_9765.jpg

Kl 16, fremdeles på tur, men på hjemvei i det minste.

DSC_9766.jpg

Kl 17, middag! Kjedelig pølse tenker du, men nei da! Det er en Berlinerwürst fra Aakervik (lokal slakterforretning som lager pølsene selv) Nam!

DSC_9767.jpg

Kl 18, Ute på kjøretur

DSC_9771.jpg

Kl 19: Kenneth fant ut han skulle på fisketur, så da ble jeg og dyrene med.

DSC_9775.jpg

Kl 20: Kommet frem til vannet. Veeeldig fint der, men det var absurd mye knott der! Når jeg pustet, så inhalerte jeg knott. Kjempeherlig.

DSC_9793.jpg

Kl 21, på hjemvei. Ganzie lurer på om jeg kommer snart?

DSC_9817.jpg

Kl 22; endelig hjemme, og på tide med kveldsmat. I dag ble det hjemmelagde rundstykker med roastbiff og sjokoladephiladelphia. Og cola. *host*

Mens jeg spiser går Kenneth gjennom boligkjøpsdokumentene.

Men hey, etter å ha vært over syv timer på tur så har man lov! (og ja, jeg fikk svi for det i etterkant. Det er ikke lurt å gjøre for mye, da blir kroppen min sinna)

DSC_9824.jpg

Kl 23: Jeg surfer litt rundt på nett, mens hundene har gått ned for telling. Ble en laaang dag for dem i dag.

  • Like 5
Skrevet

hva har du gjort med glasset siden det er så ''rart'' :P ?

:lol: :lol:

Jeg gidder ikke dille med isbiter som uansett vanner ut colaen, så jeg har i en dl cola og setter hele glasset i fryseren. Vips, så har jeg iskald cola som ikke vannes ut. Har gjort det i mange år, og tenker ikke over det en gang :lol:

  • Like 1
Skrevet

:lol: :lol:

Jeg gidder ikke dille med isbiter som uansett vanner ut colaen, så jeg har i en dl cola og setter hele glasset i fryseren. Vips, så har jeg iskald cola som ikke vannes ut. Har gjort det i mange år, og tenker ikke over det en gang :lol:

Å herregud så innmari smart! TAKK :lol: :lol:

Og, de to Sheltiejentene er innmari søte :ahappy:

Skrevet

Å herregud så innmari smart! TAKK :lol: :lol:

Og, de to Sheltiejentene er innmari søte :ahappy:

Jeg er veldig lat :lol:

Og takk :ahappy: Jeg er helt enig :wub:

Skrevet

De er så skjønne sammen. :wub: Gleder meg til Ganzie får seg en lillesøster, DA blir det mange fine bilder, da! Å få en lillesøster er det beste i verden, hilsen Aiko.

Jeg gleder meg veldig til Ganzie får en lillesøster :D Ganzie er foreløbig lykkelig uvitende, men jeg tror nok hun kommer til å like det hun også :wub: Jeg ser hvor stor glede hun har av Misty, og er overrasket over hvor leken og aktiv hun brått er blitt :ahappy:

Og ja, kameraet kommer til å gå varmt :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...