Gå til innhold
Hundesonen.no

Bedlington- EFIT! 1. juli '12


Gjest
 Share

Recommended Posts

00.00:

Jeg ser på klokka, kommer på at det er EFIT, og går ut for å hente kameraet. Og midt på plenen sitter det søren meg fem gåseboger/storspover! En hann, en hunn, og tre små unger. Verdens stiligste fugler, ganske sjeldne og vanligvis ganske sky, jeg digger dem (sjekk profilbildet, liksom. :P ), og her sitter det en hel familie og bare venter på meg! :w00t:

00.jpg

01.00:

Mozza har vært i dusjen en tur, så hun ligger i kengurustilling foran ovnen og nyter å være tørr.

01.jpg

02.00:

Leggetid. Myggsatan har kommet seg inn gjennom luftekanalen i taket, og holder oss våkne. Mozza omskoleres fra Grå-hvit fluesnapper til myggsnapper, men jeg veit ikke helt hvor vellykket det var... Jeg setter pris på innsatsen, da.

02a.jpg

02b.jpg

08.00:

Mozza er ikke enig i at natta er over.

08.jpg

09.00:

Fremdeles ikke overbevist... Men kan godt få litt kos, altså!

09b.jpg

09a.jpg

10.00:

Ut på tur!

10.jpg

11.00:

Øhm, ja. EFIT er EFIT!

11.jpg

12.00:

Menneskene spiser formiddagsmat ute. Gresset er litt vått, så Mozza må nesten bare ligge i buret sitt, altså.

12.jpg

13.00:

Nede i fjæra for å hjelpe minstesøstra med kanoen.

13a.jpg

14.00:

Jeg pusser båt, Mozza dreper en måsefjær.

14.jpg

15.00:

Fremdeles båtpuss. Mozza er ute og plukker blomster sammen med en av søstrene mine, så siden vi er på et hundeforum får dere enda et bilde av henne.

15.png

16.00:

Familiemiddag. Legger ikke ut hele slekta på nett, så dere får et bilde av utsikten i stedet.

16.jpg

17.00:

Nede i fjæra igjen. Søsters prosjekt for sommeren er å få Mozza til å vasse frivillig, og lokkematen er våt tang (det morsomste på markedet siden tomme dorullkjerner og flagrende, hvite tøybiter).

17.jpg

18.00:

Skriver matoppskrifter over i min egen bok. Mozza vil helst bli kost med i stedet, og veldig gjerne på innsida av låret, takk.

18a.jpg

18b.jpg

19.00:

Ut på tur! Eller kanskje kose litt? Tur? Ok!

19.jpg

23.00:

Hjemme fra tur, og gjett hvem andre som er tilbake!

23.jpg

24.00:

Alt, alt for fint vær til å gå og legge seg! Ferie :heart:

24.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Storspove, blir det storebroren til enkeltbekkasin? Eller MEKREGAUKEN? :D Favorittfuggeln min, og jeg vedder på du gjetter deg til hvorfor om du veit av mekregauken :innocent:

Fine bilder, krølltoppen ser ut som en kosehund av dimensjoner!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nyyyydelig bilde! :wub:

Mozza ser så søt ut!

Takk! Og ja, det er hun virkelig. :wub:

Fineste Mozzaen! Og fine bilder, det er ikke så dumt her oppe :D

Nei, det er det absolutt ikke. :thumbs:

Fine bilder. Det er helt fantastisk å bo her nord om sommeren! Elsker lyset om natta.

Ja, ikke sant! Det gikk fort over da, fem timer seinere hølja det ned og de sendte ut femårsvarsel om flom. :P

Noe så flott! Det er som å se en helt annen verden. En sommer skal jeg være fiskeværsdame med alle shibaene vandrende rundt på svabergene. :wub:

Det synes jeg du skal! Hvis du vil til andre steder enn Lofoten anbefaler jeg yttersida av Senja, der er det utrolig mange fine, små steder.

Kjempefine bilder! Må få gjort noe med at jeg aldri har vært lenger nord enn Stjørdal...

Takk! Se svaret mitt til Sandra. :P

Storspove, blir det storebroren til enkeltbekkasin? Eller MEKREGAUKEN? :D Favorittfuggeln min, og jeg vedder på du gjetter deg til hvorfor om du veit av mekregauken :innocent:

Fine bilder, krølltoppen ser ut som en kosehund av dimensjoner!

Tikk-tikk-tikk?

Om ikke storebror, så i hvert fall et eldre søskenbarn. :P Søsknene til enkeltbekkasinen heter dobbeltbekkasin og kvartbekkasin (kjempemorsomt :ahappy: ), mens lillesøstra til storspoven heter småspove. De holder det enkelt i den familien.

Ja, Mozza er en av de mest kosete hundene jeg har møtt. Ikke alltid det passer like godt, men hun er jo så søt og god... :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...