Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepensjonat Ås eller omegn


Guest Limo
 Share

Recommended Posts

Jeg flytter til Ås i august, og skal på feltkurs i 4 dager med skolen. Jeg blir derfor nødt til å ha Koda på kennel. Jeg har sett meg ut 3 kenneler som kan være aktuelle. Dette er Standal hundehotell, Per og Pia's hunde og kattehotell og Ski hundepensjonat. Er det noen som har erfaring med en eller flere av disse kennelene, eller har noen andre å anbefale? Jeg har bil, så kan kjøre et stykke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan godt hende noen private i Ås kan passe da? Mange her inne, inkludert meg selv, bor på Ås med hund :)

Ellers ingen erfaringer. Har en bekjent som jobber på per og pias, men kjenner ikke til dem utover det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest janson

Vært innom Ski og tittet, vi syntes det så kaldt og trist ut. Endte opp med Standal. Kan hende at det var omtrent det samme der, men bikkja var i alle fall alltid glad når han ble levert dit.:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hatt min på tre ulike kenneler, og må si at Standal er den jeg var mest fornøyd med. De ga uttrykk for at de faktisk SER hunden, og man får full rapport om hvordan den har hatt det, når man henter. Og det viktigste av alt, hunden var fornøyd både ved henting og levering (flere ganger på rad) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan godt hende noen private i Ås kan passe da? Mange her inne, inkludert meg selv, bor på Ås med hund :)

Ellers ingen erfaringer. Har en bekjent som jobber på per og pias, men kjenner ikke til dem utover det.

Som Maria sier; det er flere her inne som holder til i Ås/i nærheten og kanskje kan være behjelpelig med pass :)

Ja, det hadde vært supert, men jeg vil helst bli kjent med de som skal passe ham først :P Tror ikke jeg hadde slappet av uten at jeg hadde kjent personen(e) først. Har så mye jeg må vise og forklare føler jeg (selv om han er en veldig rolig og grei gutt altså). Kanskje jeg kan spørre igjen dersom jeg trenger pass ved en annen anledning :)

Takk for tilbakemeldinger :) Da dropper jeg Per og Pia's hundehotell, og hører med både Ski og Standal.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare tipser om at det er et sted i Drøbak som heter Drøbak hundehotell. Har desverre null peiling på hvordan det er der, men da har du enda ett alternativ du kan sjekke ut dersom du har lyst til det.

http://www.drobakhundehotell.no/

Drøbak er bare et kvarters kjøretur fra både Ås og Ski.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare tipser om at det er et sted i Drøbak som heter Drøbak hundehotell. Har desverre null peiling på hvordan det er der, men da har du enda ett alternativ du kan sjekke ut dersom du har lyst til det.

http://www.drobakhundehotell.no/

Drøbak er bare et kvarters kjøretur fra både Ås og Ski.

Delte meninger om dem, det skal sies. Norges doodle-NO1!.. Mer sier jeg ikke om det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan er Standal ift. antall hunder? Hvordan vil det fungere med en hund som ikke er vant til å være sammen med mange hunder, og vil bli stresset av mye lyd rundt seg?

Jeg husker ikke antall hunder Standal har plass til, men det er ganske mange (60? nei nå gjetter jeg bare..). Hundene deler ikke bur med flere enn én annen (evt. har det alene), men det er klart at de blir påvirket av at det er flust av hunder rundt dem til enhver tid. Det er støy der mer eller mindre 24/7, og min hund skal helst få med seg alt som skjer så han gjorde omtrent ikke annet enn å sove det første døgnet hjemme, og det var ikke engang i "sesongen".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde aldri satt mine på Standal, jeg bodde i nærheten av dem før og det var konstant bjeffing! I mine øyne så er det altfor mange hunder der, jeg har bare hatt mine på kennel en gang (Hadeland hundesenter) der har dem tid til hver hund og de tar ikke imot flere enn 7-8 hunder om gangen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
    • Dette albumet har flere låter han liker. Artisten har gitt ut flere: https://music.youtube.com/playlist?list=PLQKkIV10JKf_ZFZxjvkB-LUc00Kyiifhz&si=Hc2-qFcJVQEsqZ_G
    • Om økonomien er stram låner man bøker på biblioteket. 100% positiv hverdagslydiget (eller Hverdagslydighet fra valp til voksen som den nye versjonen heter), På talefot med hunden, eller andre gode hundebøker. Men ta en titt på fra Bølle til bestevenn-seriene, Maren bruker mye metoden der med å få hunden til å legge seg og være trygg i sengen sin.
    • Jeg har ikke lyst til å beskrive metode å trene inn ro med tekst på internett. Kroppspråk, toneleie, timing og ikke minst følelser. Jeg anbefaler å leie inn en instruktør. Det er alltid det beste, fordi de ser en utenifra. En ser ikke sitt eget kroppsspråk, og når en har fokus på hunden og barna så er det fort gjort å glemme eget kroppsspråk. Alternativt, om økonomien er veldig stram: Dunbar Academy abonnement? 
    • Jeg tenker at hvis du har en solid "gå og legg deg på plassen din"-kommando så er det en fin avledning når hun maser sånn. Men pass også på at hun ikke blir eksludert når det er barn inne i bildet. Ellers så er det kontrollert og rolig omgang med barn. Sett dere ned på litt avstand til en barnehage i hentetid, og belønn ro og kontakt. Gå tur sammen med små barn og/eller barnevogn, helst uten nærkontakt mellom hund og barn. Lær hunden at hun får være med selv om det er barn der, men at hun ikke trenger å bry seg om dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...