Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Er det noen her inne som kunne tenke seg å passe 2 hunder avogtil? Eller kjenner noen i d aktuelle område som kanskje har lyst på hund,men ikke har muligheten til d ?

Skrevet

Selvfølgelig, men tenkte mest på om d er noen i nærheten som kan være interessert først :)

Men.. Det er en kastrert border collie-hanne på 10år :) Veldig snill og grei hund.

Han utagerer desverre mot andre hunder på tur. Men går han løs så går han fint med alle. Både hunder,katter,barn og alt :)

Han har aldri sloss med noen annen hund.

Han kan litt triks,og sånn og kommer stortsett på innkalling,m mindre d er andre hunder eller mennesker som han vil hilse på først ;) Hehe.

Veldig enkel å ha i hus, ødelegger ingenting,og eneste han kan mase etter, er kos.

Da setter han seg rett fremfor deg,og stirrer :)

Hund nr 2 er ei sheltie-tispe på 3år.

Hun er en veldig simpel sjel og kan sitt,og gå å legg deg. Thats it :)

Hun kom til meg i januar,men har kjent henne helt siden hun var 6uker.

Hun er desverre ikke blitt stimulert nok tidligere,men har jobbet masse med selvtilliten hennes og den kommer seg.

Inne er hun veldig stille og rolig, fotfølger deg gjerne,og en godbit ,så har du en venn for livet :)

Hun går veldig fint overens med større barn, fra 6-7års alder. Mindre barn har vi og prøvd,det gkkk veldig fint, og hun viker unna når d blir for mye :) En veldigveldig simpel sjel,og enkel hund men hun er så søt at d gjør ingenting,pleier jeg å si :)

Hundene kan passes separert,og sammen og de takler d fint ;)

Sheltien kan og gå løs,på oversiktelige plasser men jager katter utendørs. Inne vil hun leke :)

I første omgang trenger jeg sårt pass ifra førstkommende helg,og max 14dager. Mulig mindre.

Skrevet

Jeg bor utenfor Førde og er veldig fristet til å si ja til å passe sheltien av og til :) (Savner min egen..). Jeg må til Sogndal denne helgen, så då passer det litt dårlig, men du får si ifra hvis du mangler pass en annen helg :)

Skrevet

Så kjekt å høre da :)

Jeg skal nok alltids få noen til å ha henne over helgen,om du vil låne etter helgen :)

Hun er en meget skjønn liten frøken,og veldig stille og rolig :)

Om ikke så vil jeg gjerne hilse på deg,så vi kan bli kjent med deg :)

Skal reise vekk den 27-28 eller 29.. Ikke bestemt enda.

Og blir vekke max 2uker ifølge reisefolket :)

Skrevet

Hadde eg budd for meg sjølv, så skulle eg gjerne vert hundepasser. Men er allerede to i hus her fra før av desverre :/

Men lykke til med å finne nokon som kan passe dei :)

Skrevet

Ok :) Må tenke litt på å passe henne, jeg jobber fullt pluss en time pendling, så ho må isåfall være lenge alene her med en fremmed hund. Kanskje ho heller kan være her hvis du skal vekk noen helger :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...