Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Er det noen her inne som kunne tenke seg å passe 2 hunder avogtil? Eller kjenner noen i d aktuelle område som kanskje har lyst på hund,men ikke har muligheten til d ?

Skrevet

Selvfølgelig, men tenkte mest på om d er noen i nærheten som kan være interessert først :)

Men.. Det er en kastrert border collie-hanne på 10år :) Veldig snill og grei hund.

Han utagerer desverre mot andre hunder på tur. Men går han løs så går han fint med alle. Både hunder,katter,barn og alt :)

Han har aldri sloss med noen annen hund.

Han kan litt triks,og sånn og kommer stortsett på innkalling,m mindre d er andre hunder eller mennesker som han vil hilse på først ;) Hehe.

Veldig enkel å ha i hus, ødelegger ingenting,og eneste han kan mase etter, er kos.

Da setter han seg rett fremfor deg,og stirrer :)

Hund nr 2 er ei sheltie-tispe på 3år.

Hun er en veldig simpel sjel og kan sitt,og gå å legg deg. Thats it :)

Hun kom til meg i januar,men har kjent henne helt siden hun var 6uker.

Hun er desverre ikke blitt stimulert nok tidligere,men har jobbet masse med selvtilliten hennes og den kommer seg.

Inne er hun veldig stille og rolig, fotfølger deg gjerne,og en godbit ,så har du en venn for livet :)

Hun går veldig fint overens med større barn, fra 6-7års alder. Mindre barn har vi og prøvd,det gkkk veldig fint, og hun viker unna når d blir for mye :) En veldigveldig simpel sjel,og enkel hund men hun er så søt at d gjør ingenting,pleier jeg å si :)

Hundene kan passes separert,og sammen og de takler d fint ;)

Sheltien kan og gå løs,på oversiktelige plasser men jager katter utendørs. Inne vil hun leke :)

I første omgang trenger jeg sårt pass ifra førstkommende helg,og max 14dager. Mulig mindre.

Skrevet

Jeg bor utenfor Førde og er veldig fristet til å si ja til å passe sheltien av og til :) (Savner min egen..). Jeg må til Sogndal denne helgen, så då passer det litt dårlig, men du får si ifra hvis du mangler pass en annen helg :)

Skrevet

Så kjekt å høre da :)

Jeg skal nok alltids få noen til å ha henne over helgen,om du vil låne etter helgen :)

Hun er en meget skjønn liten frøken,og veldig stille og rolig :)

Om ikke så vil jeg gjerne hilse på deg,så vi kan bli kjent med deg :)

Skal reise vekk den 27-28 eller 29.. Ikke bestemt enda.

Og blir vekke max 2uker ifølge reisefolket :)

Skrevet

Hadde eg budd for meg sjølv, så skulle eg gjerne vert hundepasser. Men er allerede to i hus her fra før av desverre :/

Men lykke til med å finne nokon som kan passe dei :)

Skrevet

Ok :) Må tenke litt på å passe henne, jeg jobber fullt pluss en time pendling, så ho må isåfall være lenge alene her med en fremmed hund. Kanskje ho heller kan være her hvis du skal vekk noen helger :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...