Gå til innhold
Hundesonen.no

Bodø utstillingen Norsk SaltenBrukshundklubb&Norsk Terrierklubb


Recommended Posts

Skrevet

Oliver fikk idag sitt første cert og BIR for Maija Heinilä :)Kritikken var; Exc type, utmerket kjønnspreg, edelt hode, korr ører, nydelig øyne, velvinklet front, bra bredde i brystkassen, ennå en smule bakhøy men det kommer med alderen. prima benstamme for en arbeidshund, bra pels og farge, utm temp, beveger seg sunt og pararelt, velvist.

Jeg er så fornøyd, ikke bare gjorde han det bra idag, men itillegg for en dommer som jeg virkelig liker også og som jeg bevisst meldte på alle tre hundene fordi jeg ville ha kritikk fra henne.

Lyra fikk idag Exc (Eneste tispe med exc) Og fikk beskjed om at hun var en veldig sunn og god type med en exc konstruksjon og sunne, rasetypiske bevegelser som ikke blir hemmet på noe måte av veiving verken foran eller noe trang bak. Hun hadde en god front med korrekt vinkling som hun savnet hos mange Collies og håpet at jeg hadde tenkt noe på videre avl med henne.

En ting er å få en fin kritikk, men å høre det der var noe for seg selv

:) Hun fikk ikke CK fordi hun ER virkelig totalt nedrøytet, og mangler det siste "preget", hun har ikke noe som helst krage feks... Hehe.

Jeg svever littegran nå

:)

  • Like 6
Skrevet

Gratulerer så mye Lill så utrolig morro :bananas:

Håper jeg en gang får stilt for Maija Heinilä også for der får du kritikken rett fra levra og hun kan sine saker den dama der :D

  • Like 1
Skrevet

Idag så ble Oliver BIR igjen med CERT og Simi ble BIM med cert og slo den et år eldre tispen :) Fine juniorene mine. Simi; 1 year, complete scissorbite without being narrow in bite. Exc expression, good pigmentation, well set ears, good color and coat. Chest well developed. Topline a bit soft because of age. Good bones. Well presented. Good temperament, Good flowing movement from all sides.

Oliver;1 year old scissorbite without being narrow in bite. Exc expression. Good Color and Coat. Dark eyes. Exc earset. Well developed chest. Exc neckline. Topline being a bit soft because of age. Exc Bones. Exc movement from all sides with exc drive. An excellent juniormale with exc potential. Well presented.

Vi ble ikke igjen i gruppen da det var annen dommer og det blir lange dager.... Første rase i ringen så orket ikke å vente i så mange timer :)

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...