Gå til innhold
Hundesonen.no

Tenk deg godt om før du skaffer deg hund!!!


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Hvor mangen er det som faktisk tenker seg godt igjennom før de får en hund i hus?

Ikke mangen virker det som..

Snakket nettopp med en på msn som sier at broren hans skal avlive den ene hunden sin og gi bort den andre.

Hvorfor? Joda, for han var lei av at de stelte i stand trøbbel.

Hvordan klarer folk å finne det som en god nok grunn til å avlive en hund.

:evil:

Så tenk deg godt om før du skaffer deg hund, er bare hunden det går

utover uansett.

Skrevet

Er synd når folk ikke tenker seg om, det verste jeg hører er om folk som slipper ut kaniner fordi de tror de tåler å være ute alene, har også hørt om folk som har sluppet ut marsvin, hamster og små dansemus, hvor tette går det ann å bli?? #-o

Da er det nesten bedre om de hadde fått slippe eller blitt omplassert.

Skrevet

ja, er MANGE som bare tenker "kanskje vi skal skaffe oss hund" også ender de opp med den hunden som stod i avisen i går... Kjenner faktisk flere som har gjort det, og det eneste jeg kan gjøre er å oppmuntre dem til å gjøre noe med hunden, lp eller hva som helst..

Skrevet
ja' date=' er MANGE som bare tenker "kanskje vi skal skaffe oss hund" også ender de opp med den hunden som stod i avisen i går... Kjenner faktisk flere som har gjort det, og det eneste jeg kan gjøre er å oppmuntre dem til å gjøre noe med hunden, lp eller hva som helst..[/quote']

En i klassen min har hund som er på alder med Mona. De tror det er labrador, men det kan også være blanding :roll: Etter hva jeg veit pleier ikke labradorer å ha hvite flekker i brystet eller være store og kraftige? De har gått valpekurs, og han bare lo når han fortalte om hvor uoppdragen den er. Det første de skulle lære han hjemme når de hadde fått han var apport. Den fikk kjeft når den tissa inne. Og de sier sittsittsittsittsitt.

Skrevet

er enig her... alt for mange som faktisk skaffer seg hund uten å tenke seg om...

kan faktsik bli kjempe dyrt å ha hund ( sykdom o.l) og det er som regel alltid noe den trenger

så syntes at fler skal tenke seg om både en og ti ganger...

er en avgjøresle som må tenkes nøye igjennom

Skrevet
Labradorer kan ha hvite flekker på brystet :wink:

Hmm.. Men etter alt han har sagt virker den ikke som en labrador, den er skikkelig stor og kraftig, og har bredere hode og skalle enn en labrador, jeg har møtt den. Og jeg ser at det ikke er en labrador.

Hvertfall, poenget var at det er et impulskjøp.

Skrevet

Hmm.. Men etter alt han har sagt virker den ikke som en labrador, den er skikkelig stor og kraftig, og har bredere hode og skalle enn en labrador, jeg har møtt den. Og jeg ser at det ikke er en labrador.

Hvertfall, poenget var at det er et impulskjøp.

ja skjønner, jeg kjenner også en lab som har hvit flekk på brystet, stooort hode, første jeg sa når jeg traff den var "er det rottweiller i den?", og det viser seg nå at den er 25%rottweiller...OG den kommer fra lions førerhundskole...

Skrevet

Det er mange som planlegger hundekjøpet som også er ganske "klumsete" som førstegangseiere. Og er hunden dems bare ni måneder har de forhåpentlig masse tid å lære på. Ikke alle vet hvordan det er lurt å lære inn nye ting, eller hva de bør lære først. Det blir ofte en del prøving og feiling. Det betyr ikke at de nødvendigvis er dårlige hundeeiere. Du sier de har gått valpekurs? Og det er jo mere enn mange gjør.

Ikke alle er interessert i å ha den type hundehold hvor man er aktiv innen lp eller ag. Sånn er det bare. :lol:

Skrevet
Det er mange som planlegger hundekjøpet som også er ganske "klumsete" som førstegangseiere. Og er hunden dems bare ni måneder har de forhåpentlig masse tid å lære på. Ikke alle vet hvordan det er lurt å lære inn nye ting, eller hva de bør lære først. Det blir ofte en del prøving og feiling. Det betyr ikke at de nødvendigvis er dårlige hundeeiere. Du sier de har gått valpekurs? Og det er jo mere enn mange gjør.

Ikke alle er interessert i å ha den type hundehold hvor man er aktiv innen lp eller ag. Sånn er det bare. :lol:

Nei, men jeg vet litt om denne familien da :D F.eks at 2 av 4 er allergiske og de må bade bikkja konstant. Jeg aner ikke hvorfor de har hund, ingen av de er spesielt interessert..

Hunden klarer seg nok den, men det spørs når de blir lei, for nå er det kanskje morro, men hunden kan ikke oppføre seg. Hørt fra fler i klassen at han som eier den bare ler og klapper den når den herjer borte hos venner av han, og at den ikke hører i det hele tatt..

Skrevet

Nei, men jeg vet litt om denne familien da :D F.eks at 2 av 4 er allergiske og de må bade bikkja konstant. Jeg aner ikke hvorfor de har hund, ingen av de er spesielt interessert..

Hunden klarer seg nok den, men det spørs når de blir lei, for nå er det kanskje moro, men hunden kan ikke oppføre seg. Hørt fra fler i klassen at han som eier den bare ler og klapper den når den herjer borte hos venner av han, og at den ikke hører i det hele tatt..

Tviler ikke på at du sier som gjør med god grunn. Men ettersom jeg aldri vet mer enn det du skriver, må jeg få kommentere ut i fra det.

Skrevet

Hmm.. Men etter alt han har sagt virker den ikke som en labrador, den er skikkelig stor og kraftig, og har bredere hode og skalle enn en labrador, jeg har møtt den. Og jeg ser at det ikke er en labrador.

Hvertfall, poenget var at det er et impulskjøp.

Selvsagt kan det bli født labrador med hvitt i brystet, men det er ikke vanlig. Cita har 6 hårstå med hvitt i brystet, og vi ringte til kennelklubben når vi kjøpte henne for å høre om det var lovlig i utstilling. Ja, det var det, men om det hadde vært mer hadde det ikke vært lovlig. Det skal altså ikke være meget tydelige flekker i brystet på en labrador om den skal bli godkjent. Men det kan jo være at hunden har gale farger da :wink:

Skrevet

Kunne ikke vært mer enig! Synes det er mange som skaffer seg hund som en impulshandling, og så når det går en stund så er det bare å omplassere eller avlive..

Skrevet

NEI det sko ikke vore lovlig for sånne å ha hund...en må ha god ti til hunden sin...viktigt det, er jo som en unge lixmom :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...