Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kunne tenkt meg et lite treff i indre Østfold eller Akershus. Type: aksim, mysen, rakkestad, hobøl, ski, ås eller lignende.

Gjerne med litt trening. Jeg er der for sosialiseringens skyld, men vil gjerne øve litt på kontakt til tross for at andre hunder er tilstede.

Noen interesserte? :)

Forslag til hvor det går ann å møtes?

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Så hyggelig Da er det foreløpig Ås/ski området som er representert her. Det er jo mange fine steder i Ås?

Ås hadde vært fint

Jeg har tid når det skulle være

Guest Michellus
Skrevet

Vi blir gjerne med for litt *ignorereandrehunderoghellerfokuserepåmammaoggjernetrene*-treff :)

Skrevet

Lenge siden jeg har vært innom her, nå!

Kan tenkes at jeg og "kenguru" (GD) får anledning til å delta, også. Vi trenger alltid litt sosialisering, -begge to, hi hi. :wave:

Skrevet

Ås er supertdupert da! Blir vel den store grå, ene og alene for sosialiseringens skyld. En viss puddel synes alle hunder er kjempeskumle når hun ikke er med kompanjongen sin :) Men det kommer ann på når folk tenker at det skal være?

Guest janson
Skrevet

Gjerne møtes før 26.juni for da reiser jeg bort :)

Når kan folk treffes? Kveldstid, helg, dagtid?

Omtrent når som helst bare det ikke er lørdager! :)

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest Belgerpia
Skrevet

Hva med Kråkstad?

Plenen bak samfunnshuset er fin til hundetreff :). Noah og Hermine er gjerne med. Det går buss fra Ski eventuelt tog :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Er det noen interesse for å møtes ved Ås og gå fellesturer i ny og ned nå fremover? :twitch:

Jeg og pelsdyret flytter til Ås denne uken, og skulle gjerne hatt noen å gå med i blandt :D

Skrevet

Er det noen interesse for å møtes ved Ås og gå fellesturer i ny og ned nå fremover? :twitch:

Jeg og pelsdyret flytter til Ås denne uken, og skulle gjerne hatt noen å gå med i blandt :D

Jeg er med :D men får ikke gått de lengste turene da, min er jo bare 4 mnd! Begynner du på UMB?:)

Skrevet

Er det noen interesse for å møtes ved Ås og gå fellesturer i ny og ned nå fremover? :twitch:

Jeg og pelsdyret flytter til Ås denne uken, og skulle gjerne hatt noen å gå med i blandt :D

Hvis du skal begynne på UMB anbefaler jeg deg å bli med i Studenthunden, de går turer hver uke. :)

Skrevet

Jeg er med :D men får ikke gått de lengste turene da, min er jo bare 4 mnd! Begynner du på UMB? :)

Det er helt i orden :) Begynner på UMB, ja. Husdyrteknologi :D

Hvis du skal begynne på UMB anbefaler jeg deg å bli med i Studenthunden, de går turer hver uke. :)

Ja, å bli med i Studenthunden er noeav det som står først på "to do-listen" når skolen setter igang :ahappy:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg bor på Ås og går på UMB :D jeg vil og være med på turer. Minihunden trenger å sosialiseres litt mer :P men da kun med hunder som ikke behandler henne som en jaktfille.

Skrevet

For min del tror jeg gåtur er mest aktuelt. Ingen av mine er så begeistret for frislipp. Chessea gir f og Leja blir alltid herjet sånn med :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...