Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi er helt i starten. Har gått fra han noen sekunder og minutter før. Nå satte jeg han i buret og gikk ut og låste døra, og han satte i gang å bjeffe med en gang. Gikk til postkassa og stod utenfor litt bortenfor huset så jeg hørte han. Etter ti minutter ble det stille. Da gikk jeg inn igjen og overså han, deretter slapp han ut.

Han lider jo ingen nød når han har fått noe å spise på, har mat, vann og tepper, men det høres jo veldig sånn ut!

Kan jeg fortsette på samme måte selv om han bjeffer?

Han er papillon på drøye 5 mnd.

Skrevet

Det høres jo ut som det går fremover da, men hvorfor overser du han når du kommer inn å han har vært stille?? :)

Jeg ville ha roset han osv. Åsså vente enda lengre neste gang før jeg hadde gått inn igjen. :)

Lykke til! :D

Skrevet

Det høres jo ut som det går fremover da, men hvorfor overser du han når du kommer inn å han har vært stille?? :)

Jeg ville ha roset han osv. Åsså vente enda lengre neste gang før jeg hadde gått inn igjen. :)

Lykke til! :D

Ja, syns bare det er såå fælt å høre han bjeffe sånn. Men det må vel til.

Overser han til han blir rolig, blir litt gal når jeg kommer inn igjen, så venter med oppmerksomhet til han roer seg :) Det er fordi jeg har lest det flere steder, å ikke gjøre noe ut av å komme inn igjen, siden det skal være vanlig at jeg kommer og går, og ikke noe happening.

Skrevet

Jeg ville ha fortsatt slik du gjør nå jeg så lenge bjeffinga ikke blir verre :-) også kan du jo trene mens du er hjemme også, etter dere har vært ute på tur feks kan du sette han på et annet rom så han får sove litt der mens han er sliten også får han komme inn igjen når han behynner og våkne :-)

Skrevet

Ja, syns bare det er såå fælt å høre han bjeffe sånn. Men det må vel til.

Overser han til han blir rolig, blir litt gal når jeg kommer inn igjen, så venter med oppmerksomhet til han roer seg :) Det er fordi jeg har lest det flere steder, å ikke gjøre noe ut av å komme inn igjen, siden det skal være vanlig at jeg kommer og går, og ikke noe happening.

Aha da skjønner jeg det, hvis du føler det funker så fortsett slik! :)

Skrevet

Også glemmer du bare hele buret for det går så innmari fint uten. :) Men selvfølgelig dersom du synes at buret er et veldig veldig flott møbel og gjerne vil ha det inne, så lar du ihvertfall burdøra stå åpen slik at hunden kan gå inn og ut som den vil av buret.

Og det er ca 25 burtråder her på Sonen så jeg skal ikke lage en ny. ;)

Ja, jeg får aldri bestemt meg...Lite bur har jeg aldri brukt, men han har et bur for store hunder så han får rørt seg greit.. Jeg ville egentlig at han skulle være løs, og har slitt med hjemmealenetreningen, og da var en del av rådene å sette han i buret slik at han føler seg trygg.. Jeg er som sagt ikke helt enig med meg selv enda, hva jeg føler er best for han og oss, men jeg håper å finne det ut snart. Tenker det ikke blir noe bedre for han når han noen ganger må være i bur og noen ganger løs heller. Matmor må bestemme seg! hehe

Skrevet

Jeg må innrømme at når det gjelder trening på å være alene hjemme, så lager ikke jeg noe styr ut av det. Jeg trener egentlig ikke. Jeg bare lar dem være alene hjemme. Jeg rydder unna og sørger for at valpen har leker o.l. å herje med, og så drar jeg hjemmefra, gjerne en halvtime eller en time. Løper ikke ut og inn døren i ett sett, og gjør ikke noe styr ut av det. Har sett inn vinduet at valpen kanskje har ult en liten stund, og så har de slått seg til ro og lagt seg ned for å sove. Jeg regner med at de roer seg og styrer ikke noe videre med det. Det har gått fint. Har heller aldri hatt hund i bur. Nå har jeg ofte hatt voksen hund fra før, og det hjelper jo mye, men jeg gjør egentlig ikke noe særlig annerledes om jeg bare har valp eller om jeg har valp og voksen sammen.

Nå fungerer selvsagt ikke dette på alle. Noen hunder har skikkelig separasjonsangst, men jeg synes stort sett at det enkle ofte er det beste. :aww:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...