Gå til innhold
Hundesonen.no

lone star


aina

Recommended Posts

Skrevet

Brukte det når hunden vår var valp, han bæsjet mer enn han veide følte vi.... Har også hørt andre har sagt det, at de får skiter utrolig mye av det, det betyr jo at de ikke nyttiggjør seg så mye av maten. Bare vomfyll med andre ord...

hilsen Vibeke

Skrevet

Tinka går på Lone Star, og hun er frisk og rask, har kjempeflott pels og veldig god avføring - med mindre hun har fått i seg noe guffent noe som hun ikke tåler så bra da.

Prisen er heller ingenting å klage på - rundt 360 kr for 15 kg er ikke så aller verst syns jeg.

Skrevet

flatcoaten vr fikk lone star for et par år siden, men hun virket ikke fornøyd av det, fikk liksom ike så mye energi av det og virket aldri mett (riktignok er hun en flatcoat og aldri mett he he men hun viket sånn ekstra sulten selv om hun fikk riktig mengde og ofte litt til) prøvde labb etter det,men den bæsjet hun sånn av så vi gikk over til Hills og den bruker vi til alle hundene våre nå og alle virker fornøyde og de holder seg god og pelsen er kjempe fin!!

Skrevet

jeg bytet til lon star fordi sean blei så dårlig i magen av andre for typer.. han er blid bedre etter at jeg bynte med lonestar..

jeg er veldig fornøyd med det :)

Skrevet

Kira fikk Lone Star, men byttet il Olivers. Av Lone Star fôret ble det så ofte og i store mengder med avføring. Og den var vanskelig å ta opp fordi den var så ekstremt myk.

Men ellers så var Lone Star et kjempe bra fôr til Kira. Som Wesminster skrev så hadde min hund òg blank og fin pels og var frisk rask når hun gikk på Lone Star. Eneste minuset var jo avføringen og det var et stort minus.

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...