Gå til innhold
Hundesonen.no

Bayvantic vs Exspot


Guest Kåre Lise
 Share

Recommended Posts

Guest Kåre Lise

Da har jeg ringt det som blir mitt lokale apotek og det er helt riktig, 355,- for en 6pack og 150,- for 2pack. Henholdsvis 59,- og 75,- pr. stk. God tur til sverige, det er ikke mange kronene du sparer på det. Faktisk dyrere i SEK så det eneste du tjener er litt på valutaomregningen.

http://apoteket.se/p...x?Varuid=203706

Case closed, :D

Endret av Kåre Lise
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det lønner seg ihvertfall å få resept på exspot. 350,- for en 6pack + ev. nye reseptavgifta på apotek her. Det er nesten halve prisen av hva veterinærene tar, ( nærmere hundrelappen stk ), og jeg har fått høre at de egentlig ikke har lov å legge på prisene på legemidler! :o

Utifra hva jeg kan se koster en 6pack 378,- SEK i sverige, ikke mye å hente på det eller.

Noen veterinærer er tydeligvis litt mer bevisst på å tjene penger enn andre, men jeg håper jo at det er unntaksvis. Jeg har opplevd å bli sendt med medisiner fra veterinær og har betalt på kanten av kriminelt mye for dem. Den grådigste fakturerte meg 100 kroner per tablett mot en stykkpris på 0,70 kroner som er apotekpris. En annen plass betalte jeg "bare" 45 kroner for stykkprisen for en medisin som egentlig er nede i 1 krone på apoteket.

Når det kommer til flåttmiddel, så sparer jeg grei sum på å kjøpe flåtthalsbåndet "Scalibor" hvis jeg likevel er i Sverige i forhold til å kjøpe det her hos veterinæren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...