Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei dere!

Min kjære og jeg skal på konsert i Bergen 16. juni. Våre faste hundepassere er muligens opptatt alle sammen den helgen, derfor tenkte vi at det eventuelt går an å ta med en eller to hunder til Bergen om noen kunne passa de der.

Vi har ikke så mye penger å legge i det akkurat nå, men bytter gjerne mot hundepass til gjengjeld, feks. Vi finner nok en løsning.

Nå vet jeg ikke helt om det er en eller to hunder som trenger pass da jeg ikke vet når Tipsy reiser (antageligvis før den tid). Men Tipsy er i alle fall en blandingstispe på et drøyt år. Hun vokter litt, kan definitivt ikke gå i bånd (men går greit i flexi). Hun gjør lite ut av seg men kan nok kanskje bli litt rastløs på nye steder og har litt vanskelig for å roe seg ned med en gang. Men hun er snill som et lam, vant til andre hunder, katter og barn.

Monti er en golden på 9 mnd. Til tross for alderen er han en rolig fyr som er snill som dagen er lang. En skikkelig kosegris som er frekk nok til å hoppe opp i sofaen og rulle seg over på ryggen til deg hvis du ikke passer på. Han er i grunn ganske ukomplisert. Går godt overens med alt og alle og tåler alt.

Jeg tror det blir kun lørdag ettermiddag til godt utpå kvelden, konserten begynner kl åtte, så blir nok gjerne til over midnatt i alle fall.

Noen som føler seg kallet?

464554_10150867579197225_772132224_9330959_1785540648_o.jpg

466672_10150809022832225_772132224_9292682_190573078_o.jpg

522918_10150782593657225_1357993521_n.jpg

Skrevet

522918_10150782593657225_1357993521_n.jpg

Kan ikke hjelpe til med pass. Men må bare nevne at Monti har en liten person på hodet sitt,hvor stor er han egentlig?! :blink: :blink: :blink::P

  • Like 4
Skrevet

Jeg kan sjekke hvordan jeg jobber. Vet jeg jobber den helgen, men usikker på om jeg har dag eller kveld.

Det hadde vært helt topp, takk!

Kan ikke hjelpe til med pass. Men må bare nevne at Monti har en liten person på hodet sitt,hvor stor er han egentlig?! :blink: :blink: :blink::P

Herregud, jeg ble så sint på den dama. Hun hadde tydeligvis for hard stol med seg og bestemte seg for å campe på hodet til Monti i stede. Stakkaren så veldig brydd ut. Folk altså. :sint_01: Var skikkelig sta og nektet å gå ned igjen!

Lenny Kravitz? Skal dit selv så kan dessverre ikke passe :)

Lenny Krawitz ja :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg jobber til 16, men om dere ikke finner noen, kan jeg godt ta ham imot i byen kl 16:10 :)

Det er så absolutt et godt alternativ, vi skal ikke SÅ tidlig på konsert. Sender deg en melding når jeg vet pittelitt mer. :)

Skrevet

Glømt og hørre med naboen? :twitch:

Vet ikke helt om du har lyst til å låne hormonell unghund med lille E i hus :lol: Men ingenting hadde vært bedre om en av de kunne kommet til dere ;)

Skrevet

Skal klare 1 av dei ;) Altså så om Tipsy har reist så kan eg godt passe Monti. Eivind er vandt med hund og synst sikkert det bare er kjekt med besøk. Men blir det for mykje så er det jo bare og la monti vere på gangen. Er stort sett der floyd holder seg, fred og ro der ;)

Skrevet

Skal klare 1 av dei ;) Altså så om Tipsy har reist så kan eg godt passe Monti. Eivind er vandt med hund og synst sikkert det bare er kjekt med besøk. Men blir det for mykje så er det jo bare og la monti vere på gangen. Er stort sett der floyd holder seg, fred og ro der ;)

Ikke dumt, prøve på det, da. Så fikser jeg kun pass til Tipsy (for to vil du IKKE ha :lol). Monti kan du bare hive inn i leiligheten utpå kvelden, du har vel fremdeles nøkkelen min *ler*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...