Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som skal på disse utstillingene?

Vi skal, bare for å få med et par utstillinger med Molly som valp. Hun blir ni mnd 27.juni.

Tar med eg jentungen, så stiller vi to dager som valp og to dager i Barn og Hund, god trening for både oss og Molly. De er vår første utstilling, så jeg kjenner jeg er litt nervøs. Litt nervøs for hvordan Molly takler å bli "kladda" på. :sweat: Hun har lett for å rygge når vi er på trening, så det blir spennende. Ligger oss i hardtrening fram til utstillingen. Alle kan få ta på bikkja mi! :yes: Men vi gleder oss også veldig! Skal bli godt å komme igang og få den første utstillingen overstått. Regner med de går bedre etterhvert.

  • Like 1
Skrevet

Stilig, masse lykke til på utstilling :D Håper frøkna blir kladde-klar :) Legg ut bilder da, søte baby Boston! :frantics:

Skrevet

Jeg kommer på søndagen! Lillesøster skal stille Kipu i valpeklasse og jeg er med som moralsk støtte og altmulig mann. :)

Skrevet

Tibbe, det også? Ser det er mange Tibber påmeldt. Jeg er en av to som stiller med Boston Terrier på søndagen, så om du ser meg, må du bare si hei. Jeg stiller henne for første gang, så det blir spennende.

Skrevet

Oi! Jeg har ikke blandet meg så mye borti dette med utstilingen nå som det er lillesøster som skal "klare sjøl" men wææh! mange tibber! 80 stk i alt! Detta blir jo gøy. Heldigvis skal vi ut i ringen relativt tidlig, han er i umulig periode nå hvor forskjellige kroppsdeler vokser i forskjellig fart så har ikke så høye forventninger for denne utstillingen annet en for treningens skyld. :)

Jeg får suse rundt og se om jeg finner deg da! Hadde vært hyggelig å hilse! :D

Skrevet

Oi! Jeg har ikke blandet meg så mye borti dette med utstilingen nå som det er lillesøster som skal "klare sjøl" men wææh! mange tibber! 80 stk i alt! Detta blir jo gøy. Heldigvis skal vi ut i ringen relativt tidlig, han er i umulig periode nå hvor forskjellige kroppsdeler vokser i forskjellig fart så har ikke så høye forventninger for denne utstillingen annet en for treningens skyld. :)

Jeg får suse rundt og se om jeg finner deg da! Hadde vært hyggelig å hilse! :D

Vi er nok ved ring nr 4 en stund. Er første hund ut, så det blir jo spennende. Har aldri gjort det før, så hadde vært kjekt å studert dommeren og noen deltakere før vi skulle inn selv, men men... Vi har forresten nr 5006.

Når skal søsteren din stille?

Skrevet

Vel. Siden det er min mor som har ordnet påmelding på utstilling osv så har det bare blitt kludder og kluss så vi skal stille på lørdag og ikke søndag. Er du der Lørdag og? :)

Det står at vi skal møte ved ringen klokken ti. Vi er i klasse 6-9 mnd så enten går valpeklasse 4-6 mnd først, hvis ingen påmeldte der så går vi først så det blir vel rundt 10-10:30 regner jeg med. :)

Det går nok bra! Jeg har bare vært på 3 utstillinger, men alle gangene har jeg vært først ut uten å få studert noen før meg og det har som oftest gått bra. :) Bare gå inn i ringen som om du eier den og vær stolt av hunden din. :)

Skrevet

Vel. Siden det er min mor som har ordnet påmelding på utstilling osv så har det bare blitt kludder og kluss så vi skal stille på lørdag og ikke søndag. Er du der Lørdag og? :)

Det står at vi skal møte ved ringen klokken ti. Vi er i klasse 6-9 mnd så enten går valpeklasse 4-6 mnd først, hvis ingen påmeldte der så går vi først så det blir vel rundt 10-10:30 regner jeg med. :)

Det går nok bra! Jeg har bare vært på 3 utstillinger, men alle gangene har jeg vært først ut uten å få studert noen før meg og det har som oftest gått bra. :) Bare gå inn i ringen som om du eier den og vær stolt av hunden din. :)

Håper det går bra, jeg blir litt stressa siden det er første gang, bare. Ja, vi er der begge dagene. Siden vi først er der, så tenkte vi at vi prøver oss i begge. Så får to dommere sagt hva de synes om Molly.

Jeg er kjempestolt av hunden uansett hva som skjer. Samme hva dommerne sier, VET jo jeg at hun er best! :ahappy:

Jeg og en venninne med boston terrier kommer kanskje en tur søndagen, skal ikke stille, bare titte :)

Så gøy! På søndagen stiller vi kl 10.00 i ring 4. Første mann ut! Men kom og hils på oss når vi er ferdige. Gøy å hilse på andre Sonefolk. Spennende å møte andre Boston Terriere også, har ikke møtt så mange tidligere, og Molly har bare møtt en utenom søsken og foreldre.

På lørdagen er vi siste mann ut, så der får vi iallefall studert dommeren og hvordan hun jobber. Nr 66 ut, ca kl 11.00 i ring 1.

Alle som ser oss, må komme og hilse på. Gleder oss masse til vår første utstilling, og å møte mange kjekke folk og hunder.

Vi har forresten nr 5006 begge dager.

Skrevet

Det ble BIR valp på Molly!

Blir spennende i morgen, lurer på om dommeren er enig med dommeren i dag? Fikk fin kritikk, som ligger inne på temaet: "Cassandra's Molly Bianca Jelena - vår Boston Terrier"

  • Like 1
Skrevet

Molly ble BIR søndag også. Enda en fin kritikk fikk hun, den ligger også inne på Mollys side (link under her)

Ingen andre som har resultater å dele?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...