Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Amigo har vært i Aalborg i pinsen på certjakt :)

Det var drepende varmt og siden vi ikke hadde utstillingstelt så var jeg en smule bekymret for hvordan vi skulle overleve. Det var rundt 25 varmegrader og ikke en sky på himmelen, men heldigvis fant vi oss en skyggefull plass ved veggen av en paviljong. Vi skulle være hund nr 78 inn i ringen så det ble en laaaang dag sjølv om vi drøyde det lengst mulig med å dra dit. Sånn ca i 15-tiden var det vår tur, det var tre stykker med i rasen.

Amigo trakk det lengste strået og fikk CK, cert og BIR med en flott kritikk!

1338242810.jpg

Med det så ble han Dansk utstillingschampion og full tittelrekke er vel nå noe sånt som N DK UCH NORD VCH :) :)

  • Like 9
Skrevet

Kritikk:

"excellent type, excellent proportions, correct expression, movement light and powerful and parallel, tail sometimes too high. Excellent temprament".

For dette fikk han excellent,CK, cert, 1bhk, BIR og dermed ble han dansk sopp :)

Ingen plassering i gruppa men det er helt greit :)

Skrevet

Han er så flott! Hver gang jeg ser en staby (det er riktinok ikke så ofte), så sammenligner jeg de med Amigo, men det er liksom ingen som blir like fine som han :P

Gratulerer med dansk sopp :D Nordisk neste? :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Hva gjør man for å holde ut i tropevarme med minimal skygge og ingen vind?

Jo - en sånn "nedkjølingsburka" er en super oppfinnelse :innocent:

post-206-0-80093700-1338318492_thumb.jpg

Det tror jeg bikkja satte stooooooor pris på!

post-206-0-91619900-1338318551_thumb.jpg

  • Like 1
Skrevet

post-206-0-91619900-1338318551_thumb.jpg

Like pen og med den samme stolte holdningen. Fineste Amigo :wub: :wub:

Er veldig stolt over at jeg fikk holde andre enden av snøret når denne bikkja tok sitt første cert :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...