Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min kjære tidligere samboer bor for tiden i Trondheim, mens jeg blir i Bergen et halvt år til. Jeg hadde tenkt å besøke ham en tur i sommer, og planla da å ta buss, slik at Kuro kunne være med. Men det eneste alternativet jeg får opp, er Norway bussekspress, og de tar ikke med kjæledyr. Er det noen som vet om andre alternativer som jeg kan reise med?

Skrevet

Det er jo både svindyrt (2000 kr) og tar laaang tid (halvannet døgn)! :P Hadde håpet på noe som kunne være hakket mer effektivt altså :P

Skrevet

Tog tar 14-15, for man må jo via Oslo.

Fly er uaktuelt hvis jeg skal ha med Kuro, vi sliter nok med å være alene hjemme. Jeg kan ikke sette ham i lasterommet, det ville vært ufattelig dårlig gjort. :(

Skrevet

Jeg ville satset på fly var jeg deg (i hvert fall med hund), hvis ikke blir det en veldig lang og dyr helgetur, hvor du risikerer å måtte snu i døren for å rekke toget hjem.

  • Like 1
Skrevet

Blæ, da får bikkja bli hjemme når det bare er helgetur. Jeg tar ikke sjansen på å sende ham i lasterommet, og når han veier inn på godt over 12 kg (..litt stor shiba, anyone?) allerede, så får det heller være sånn. Sukk. :(

Å bytte til buss for tog går helt greit. Han er mer vant med buss enn med tog, så der legger han seg stort sett bare rett ned. Men ja, Snusken, jeg er enig med deg; skandaløst.

Skrevet

Hvis han er normalt trygg i bur og på folk ville jeg ikke vært redd for å sende ham i lasterommet altså.

Når jeg blir multimilliarder skal jeg bygge hurtigtogline oppover langs hele vestlandet.

Skrevet

Høres flott ut, har du noen umiddelbare planer for å drastisk øke inntekten?

Han er ikke normalt trygg i bur. Vi har ikke bur som vi bruker hjemme, da oppdretter frarådet bruk av bur da vi begynte å diskutere hund fra hans oppdrett og hele veien holdt fast på at vi ikke burde det. Så da ble det aldri til at vi begynte med det.

Skrevet

Du har ikke så mange muligheter, dessverre :/ Vi har tatt fly eller kjørt bil når vi har reist mellom Bergen og Trondheim, er få andre måter å reise på med hund uten det eller tog, for det er superknotete den strekningen.

Skrevet

Jeg driver og spekulerer i om jeg skal gjøre redningshund av ham (eller i alle fall evig redningshund-aspirant), for redningshund under trening reiser gratis med Nor-Way :lol: Mens INGEN hunder som reiser kun som kjæledyr er tillatt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...