Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, bissevovven vår er nå snart 1 år, valpe tiden har jo gått mye bedre enn forventet, 0 stress egentlig.

Har jo merket att han er blitt eldre selvfølgelig, han går lengre unna oss på turer for å utforske, kan være liiiiiitt sånn "treig" på innkallinger hvis han snuser på noe som er litt viktigere enn oss for øyeblikket.

Ellers har han jo startet med markering osv.

Uansett så bare lurer jeg på om det å knurre/bjeffe mot "ingenting" er det normalt i denne alderen eller kan det være noe annent??

Jeg skal ikke si sikkert att han knurrer mot ingenting, han hører jo 10 ganger bedre enn oss så kan godt hende det er noe der, men vi har aldri sett noe.

Måten han knurrer på er veldig forsiktig, han står med senket hode, halen lavt og knurrer, mens han da har knurret en stund så kommer han bort til oss og legger/setter seg på beina våre. Av og til kommer det noen usikkre boff også.

Dette er ikke en hendelse som skjer ofte, men det skjer da nå og da.

Så da lurer jeg på hva jeg kan gjøre med dette da, om det går an å få gjort noe.

PS. vi har tenkt att det kanskje er fordi han er i den alderen der det skjer masse med han, kanskje han er litt sånn usikker? :)

må ha med bildet av kjekkasen! :)

post-10743-0-19167300-1336999896_thumb.j

Skrevet

hehe det er nok alderen ja.. Det er veldig forskjell ifra individ til individ hvor "rare" de blir, men noen innbiller seg veldig mye at de hører og ser ting :P

Hehe okei, da satser vi på att han vokser fra det! :)

Skrevet

Flotteste Carogutten!

Men du... Er det på forskjellige steder, tider osv han gjør dette? Eller er det på samme stedene/tidene? Hvordan reagerer dere når han begynner sånn? Og hvor fort går det over?

Sannsynlig er det nok noe han syns er skummelt bare, og i noen aldre så er jo det meste skummelt :P

komme på miljøtreninga i morra da! kl 19 på Vinjarmoen ;)

Skrevet

Flotteste Carogutten!

Men du... Er det på forskjellige steder, tider osv han gjør dette? Eller er det på samme stedene/tidene? Hvordan reagerer dere når han begynner sånn? Og hvor fort går det over?

Sannsynlig er det nok noe han syns er skummelt bare, og i noen aldre så er jo det meste skummelt :P

komme på miljøtreninga i morra da! kl 19 på Vinjarmoen ;)

hihi ^^

Ja asså det er for det meste i huset her og han skotter liksom ut vinduet. Det vi har gjort så langt er å si "hysj", hjelper ikke det så pleier vi å "blokkere/gå mot han", be han legge seg på senga eller bare distrahere med litt andre kommandoer bare for å få oppmerksomheten hans...Vi vet ikke helt hvordan/hva vi skal gjøre eller om vi bare skal la han drive på eller...ja. :)

Han pleier å knurre hvis en ukjent bil kjører inn på gards plassen, men da er det mer intens knurring, sikkert en form for "varsling" kommer noen bjeff og da., men når han knurrer uten "noen grunn" så pleier han å nesten "mumle" og ofte legge seg ned....(det att han legger seg kan vell også være fordi han vet han ikke "får lov" kanskje?)

Ja vi kan prøve å komme en tur vi!

da kan jeg kanskje forklare litt bedre da, er elendig til å skrive på en forstålig måte. xD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...