Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal på Japanspesialen i pinsen, og hadde planer om å kjøpe et Easy Up-telt til den tid. Nå ser jeg at finansene ikke strekker til akkurat denne måneden, så jeg lurte på om noen soniser som har Easy Up, men som ikke skal på utstilling i pinsen (liten sjans :P ), har lyst til å låne meg teltet? Jeg tilbyr rødvin og evig takknemlighet til gjengjeld! :flowers:

Jeg er ikke så mobil, så det er flott om teltet normalt bor i Oslo eller Ås/Ski.

Sandra

Skrevet

Jeg har et type Easy-up, dvs det er ikke så easy egentlig, men samme prinsippet. Det er av den første sorten, med mye tykkere duk enn de som er nå og mye tyngre, og bittelitt mer vrangt å sette opp. Dessuten er den ene stangen knekt, men det har jeg delvis fikset med sølvteip. Uansett, når man først har fått det opp står det som en staut påle og holder det verste regnvær du kan tenke deg ute :lol: Mulig det "lukter" litt for det har ligget nedpakket siden ifjor, men det har det igrunn gjort før også uten at noen har blitt luktforgiftet av den grunn. Så vil du låne kan jeg til og med tilby meg å svippe ut med det, man har jo lyst å se både huset og saluki-innvie hagen :D

Skrevet (endret)

Du kan låne mitt easy-up, kjøpt ifjor og i helt fin stand :)

Edit: og det ligger i garasjen her på Teisen i Oslo, så bare å komme og hente når det passer :)

Endret av IreneN
Skrevet

Så snille dere er! :flowers:

Du kan låne mitt easy-up, kjøpt ifjor og i helt fin stand :)

Edit: og det ligger i garasjen her på Teisen i Oslo, så bare å komme og hente når det passer :)

Åh, så flott, jeg låner gjerne! :heart: Drikker du rødvin? :innocent:

jeg har et vanlig utstillingstelt, det vi brukte på sonenmesterskapet som er ledig om du ikke finner et easy up et:)

Tusen takk for det, men jeg går for Irene sitt. :P Kanskje Kaja vil låne?

Jeg har et type Easy-up, dvs det er ikke så easy egentlig, men samme prinsippet. Det er av den første sorten, med mye tykkere duk enn de som er nå og mye tyngre, og bittelitt mer vrangt å sette opp. Dessuten er den ene stangen knekt, men det har jeg delvis fikset med sølvteip. [...] Så vil du låne kan jeg til og med tilby meg å svippe ut med det, man har jo lyst å se både huset og saluki-innvie hagen :D

Snilling! Jeg vil veldig gjerne at hagen skal salukifiseres, men fordi jeg skal bære med meg all bagasje på tog og buss før det kanskje dukker opp en passende bil, går jeg for Irenes telt, fordi "mye tyngre" er litt avskrekkende. :P
Skrevet

Så snille dere er! :flowers:

Åh, så flott, jeg låner gjerne! :heart: Drikker du rødvin? :innocent:

Hihi, drikker rødvin ja :D

Men da avtaler vi bare en dag som du kan komme og hente det :) (vi har akkurat kjøpt leilighet, og flytter i slutten av juni, så iogmed at vi må spare på krona en stund blir det lite utstilling eller stevner på oss fremover)

  • Like 1
Skrevet

Om sandy finner telt vil jeg også gjerne låne :D mitt er så kranglete. Stiller meg som nr to i køen :P

(Beklager dobbeltposting)

Utlån av telt mot rødvin synes jeg er god deal altså :P - så det er bare å låne når Sandra er ferdig med det :D

Skrevet

Jeg trenger telt samme helg som Sandy :P

HvordAN er ditt å sette opp AnetteH?

helt greit. vi var vel 2 tror jeg,var ikke hjernekirurgi :P er Hills telt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...