Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg våknet kl. 8 og var ganske trøtt og støl og øm, så jeg tok en superpille jeg fikk av legen og sto opp:

Kl8-1.jpg

Kl. 9 satte jeg på en klesvask:

kl9.jpg

Kl. 10 startet jeg dagens ekspedisjon:

Kl10-1.jpg

Kl. 11 lekte vi stubbelek:

Kl11.jpg

Kl. 12 var vi fortsatt på oppdagelsesferd på Romerike:

Kl12.jpg

Kl. 13 var jeg på vei hjem igjen:

Kl13.jpg

Kl. 14 var Robert VELDIG sliten og måtte hvile:

Kl14.jpg

Kl. 15 hang jeg opp en sengetøysvask og gikk inn til naboen for å spise vafler:

Kl15.jpg

Kl. 16 luket jeg litt:

Kl16.jpg

Kl. 17 kastet jeg skoene for første gang i år (ja, jeg vet, føtter er ekkelt, men la gå...):

Kl17.jpg

Kl. 18 vurderte jeg å lage meg en kaffe, men droppet det og begynte på middagen i stedet:

Kl18.jpg

Kl. 19 var Robert fortsatt sliten. Faktisk så sliten at han sovnet på vei ut av sengen...:

Kl19.jpg

Kl. 20 farget jeg ettervekst:

Kl20.jpg

Kl. 21 surfet jeg på nettet og så på TV:

Kl21.jpg

Kl. 22 tok jeg ingen bilder, men jeg så på CSI og tok en superpille og gikk og la meg.

Ferdig! :)

  • Like 2
Skrevet

Koselig dag! Jeg er bittelitt misunnelig på espressomaskinen din. :aww: (Du lager sikkert andre ting en bare espresso med den, men det er altså espresso jeg liker best når det kommer til kaffe, og det blir ikke fullt så godt med kokeren min som med en ordentlig maskin!)

Skrevet

Koselig dag! Jeg er bittelitt misunnelig på espressomaskinen din. :aww: (Du lager sikkert andre ting en bare espresso med den, men det er altså espresso jeg liker best når det kommer til kaffe, og det blir ikke fullt så godt med kokeren min som med en ordentlig maskin!)

Hehe.. Jeg har aldri laget noe annet enn espresso med den.... Men det er fordi jeg har et problematisk forhold til laktose og ikke får til å steame soyamelk... Men den lager veldig veldig god espresso, altså (og så lager samboer diverse kaffedrikker med melk med den, altså, så jeg har ikke brukt så mange penger på en maskin til å bare lage espresso med...) :)

Skrevet

Hehe.. Jeg har aldri laget noe annet enn espresso med den.... Men det er fordi jeg har et problematisk forhold til laktose og ikke får til å steame soyamelk... Men den lager veldig veldig god espresso, altså (og så lager samboer diverse kaffedrikker med melk med den, altså, så jeg har ikke brukt så mange penger på en maskin til å bare lage espresso med...) :)

Ah, skjønner. Jeg kan nok finne på å kjøpe en maskin til å bare lage espresso med. :lol: Ikke nå da, men når jeg en gang får bittelitt romsligere kjøkken og økonomi. Jeg er ikke så fan av kaffe med melk i, nemlig. (Utenom frappé! :heart: Men den er jo kald, så den teller bare halvveis.)

Skrevet

Espressomaskin! :heart: Jeg liker å lage ... er det americano, det heter? Hvor du bruker mye mer vann i espressoen enn vanlig, slik at du får en vanlig størrelse kopp med kaffe. Det er dødsgodt.

Så ut som en deilig dag!

Skrevet
Ah, skjønner. Jeg kan nok finne på å kjøpe en maskin til å bare lage espresso med. :lol: Ikke nå da, men når jeg en gang får bittelitt romsligere kjøkken og økonomi. Jeg er ikke så fan av kaffe med melk i, nemlig. (Utenom frappé! :heart: Men den er jo kald, så den teller bare halvveis.)

Vi ventet også til vi hadde fått oss større kjøkken og to inntekter før vi slo på stortrommen og byttet ut Bialetti-kannen med denne. Den er veldig god, altså, så ha den i bakhodet når kjøkkenet og lommeboken har utvidet seg :)

Koselig! Sør, sliten Robert da! :wub:

Takk :)

Herremin så søt Robert er :wub:

Takk :)

Er nesten litt ufyselig stolt av lille, skjønne Robert´en min :icon_redface:

Espressomaskin! :heart: Jeg liker å lage ... er det americano, det heter? Hvor du bruker mye mer vann i espressoen enn vanlig, slik at du får en vanlig størrelse kopp med kaffe. Det er dødsgodt. Så ut som en deilig dag!

Jeg drikker bare americano. Dobbel espresso med varmt vann i. Og en sukkerbit i helgen. Nam! :teehe:

Skrevet

Så utrolig søt Robert er :)!

Må også bare spørre; hvordan hundeseng er det han har? Den så unektelig veldig behagelig ut!

Skrevet

Så utrolig søt Robert er :)!

Må også bare spørre; hvordan hundeseng er det han har? Den så unektelig veldig behagelig ut!

Takk :wub:

Sengen står det "Buster" på. Samboer har kjøpt den på Jack and Friends på Kalbakken senter. Tror det er denne: http://www.jackandfriends.no/produkt/hund/soveplass/buster-cocoon-dark-liguria

Så søt som sovna på vei ut av senga :wub:

Hihi.. Takk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...