Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøleprodukter


Recommended Posts

Har kikka litt på diverse kjøleprodukter da jeg regner med Oscar med sin tykke pels kan bli veldig varm i sommer. Men aldri kjøpt noe slikt før og lurer på om de faktisk fungerer bra? slike halsbånd og duker/dyner. Høres jo bra ut det som står om de, men greit å høre med andre som har erfaringer med slike produkter :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er veldig skeptisk til å kjøle ned deler av kroppen til hunden ift til muskelskader o.l. Men et kjøleteppe hunden kan VELGE å legge seg på og frossent vann synes jeg fungerer greit, uten at det har noen kjempeeffekt. Det finnes folie-dekken også, som reflekterer unna solstrålene som treffer hunden direkte.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så det var flere med isbiter i, det syns jeg hørtes litt vel kaldt ut. Men hva med slike som dette ? http://www.canis.no/nettbutikk/omtale.php?id=HK556_var Er jo bare vann inni som avkjøler, leser under der at mange er veldig fornøyde. Men jeg har som sagt ikke vært borti noe sånt før, syns bare det hørtes lurt ut. Men kommer ikke til å bruke det om det er noe fare involvert selvsagt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har kjølematte til Ozzy. I begynnelsen ville han ikke bruke den, men i fjord brukte han den når det var supervarmt og vi var i hagen, selv om han heller kunne gå inn.

Ellers er han flink til å regulere varmen selv. Han legger seg i skyggen eller går inn, før jeg flyttet hadde han også en egen busk hvor han fikk lov til å "grave seg ned".

Kjølehalsbånd hadde jeg nok ikke kjøpt til han.

Min blir VELDIG varm om sommeren, men det er jo bare å ta hensyn. Han får ikke langtur midt på sommeren mellom 11 og 18.00. Da går vi heller langt på morgenen eller kvelden :) Og har med vann, går i skogen eller går tur hvor det finnes vann å kjøle seg ned i.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du får det til å høres fryktelig dramatisk ut. Bikkja skal være innendørs om morran og det er ikke min feil at han ikke har vært det for jeg har sagt ifra om dette før, senere på dagen har jeg oversikt og stopper han før han løper langt avsted, da har vi kontroll, men ikke hvis han er 200+ meter unna, da er det for sent for da gidder han ikke å høre. Det er på morran han legger ut på langturer for da er det ingen her til å stoppe ham. Det er jorde rundt her.
    • Når hunden løper lang vekk fra deg, så har du ikke kontroll. Da må hunden være i bånd, og under kontroll. Å ha gps på han hjelper ikke, da hunden fortsatt løper og jager uten kontroll. Her bryter du faktisk loven uansett om det er båndtvang eller ikke. Og denne hunden kan ha skremt eller skadet mange dyr.
    • Takk for svar, denne rare småbitinga er bare i bånd, da er vel det forklaringen,    vi har normalt kontroll på ham litt senere på dagen, det er tidlig på dagen dette er et problem mht å løpe avsted er det gps som sier fra om han er på villspor, men er han et stykke unna gidder han ikke å høre så må trene mer på innkalling, rasen er også sta og egenrådig så dette er ikke så lett Ps takk for dvd tips, sitter i bilen skal se på det ikveld
    • 1. Er dette i bånd, eller løs i lek med andre hunder? Etter min mening skal hunder ikke hilse/leke med andre hunder i bånd, det blir lett konflikter av det. Hvis de er løse har hundene bedre forutsetninger for å bruke språket sitt og unngå konflikt. Hvis denne småbitingen skjer løs i lek/hilsing med andre kan det være smisking eller lek. Det er vanskelig å si uten å se situasjonen. Om dette er noe andre hunder reagerer på så ville jeg unngått å la ham komme inn på hunder på den måten i det hele tatt. 3. Det er båndtvang. Hunden skal være i bånd eller forsvarlig inngjerdet, og ikke være løs utenfor båndtvangen uten at den er under kontroll. Det vil si at du rimelig skal kunne kalle inn hunden under de fleste forhånd. Også utenfor båndtvangen skal du ha kontroll, det er ikke bare å slippe ut hunden for å lufte seg selv, den kan gjøre stor skade om den møter på feil hund, person, bil eller vilt dyr. Eller bli skadet selv. Når det er snakk om å trene innkalling så er det for å lære hunden en respons på innkallingskommandoen som er å komme til deg, uansett hva som skjer. Det handler om å venne hunden til å alltid lytte til deg, og alltid respondere på kommandoen. Langlinen gir deg mulighet til å holde igjen hunden og stoppe den fra å f.eks. løpe etter folk eller dyr, uten å måtte bruke en innkallingskommando som ikke virker. Jo oftere du bruker innkallingskommandoen der hunden IKKE responderer, jo dårligere blir den. Jeg kan anbefale opplegget Really Reliable Recall, som du kan kjøpe på DVD eller bokform:https://www.dogwise.com/really-reliable-recall-train-your-dog-to-come-when-called-no-matter-what-dvd/    
    • 1) hunden min går veldig opp i ansiktet på andre hunder og på  kan han "småbite" han dem i leppa/nesa, det blir ikke sår men hva er dette for noe? Det er ikke noe koselig, hunden vår har voldsomt mye energi, er ekstremt sosial og merket han kan være litt alfa (dominerende) 2) på asfalt holder jeg kanskje 15 km/t med kickbike, dvs rask jogging eller rask trav, prøver å bremse så han ikke akuratt løper, ellers er han mye på siden av asfalten men håper det er ok fart 3) bikkja vår har hatt det litt for enkelt med å gå hvor han vil, han har faktisk blitt venn med en rådyr familie fra da han var valp som jeg ikke har skjønt hvordan har skjedd men katter går ikke bra. Vi bor landlig til men i vår fikk han en uvane med å løpe bort til en vei der det ofte luftes andre hunder hvis han slipper ut om morgenen, dette er ikke bra særlig nå når det er båndtvang. Når det snakkes om å trene innkalling med langline er det bare å venne ham til å være i nærheten når vi går en liten tur med langline over jordet feks og gi beskjed om å komme tilbake når han går for langt? Takk for svar.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...