Gå til innhold
Hundesonen.no

Turbo har slanka seg :)


Recommended Posts

Skrevet

Ble så glad idag når vi var hos dyrlegen å veide Turbo. Vi har fått god hjelp der og har virkelig jobba for å få ham ned i vekt. Han har gått ned hele 600 gram :) Det er mye for en chihuahua. Han er ikke av den minste typen , så la han på seg sånn etter han ble kastrert. Vår feil som foret på det samme som før. Men vært så vanskelig å få det av ham igjen, tatt lang tid. Men nå har vi kunnet stramma inn selen hans mange hakk og han ser myyye bedre ut, måtte bare dele siden jeg ble så glad :) Nå slipper han bære masse ekstra på de små pipestilk beina sine hehe :)

  • Like 4
Skrevet

Veldig bra jobba :)

Jeg må ærlig innrømme at jeg trodde det var snakk om St. bernharden som hadde slanka seg 600 g helt til du skrev at det var en chihuahua.. Jeg må si at jeg synes ikke 600g var mye for en st. bernhard :lol:

Skrevet

Ja kan fikse bilder i morgen:) Haha tror ikke vi hadde merka stort om Oscar hadde mista 600 gram nei.

  • Like 1
Skrevet

Her er bilde av ham slik han så ut før. Ser ikke helt god ut på det bilde men haha, eneste jeg fant der man skikkelig kunne se hvor ille det var.

Image1-35.jpg

Så tok jeg et nå, fikk han ikke til å stille seg opp skikkelig, så står litt krøkkete. Men dere ser forskjellen ?

Image3-21.jpg

  • Like 3
Skrevet

Takk , er så glad og fornøyd :) Fått så mange stygge kommentarer av hundefolk når han var på sitt verste. Noe jeg forstår da, men var litt trist pga det for har virkelig stått på for å få han ned. Men tok veldig lang tid, noe dyrlegen sa var vanlig med kastrerte hunder. Men nå begynner han endelig se fin ut :)

Skrevet

Godt jobba, han er kjempefin nå! :D Eddie var også vel rund en stund, han var relativt nykastrert og stjal av valpeforet til Blade så da gikk det som det måtte. Det er enklere å slanke hunden enn seg selv, det er helt sikkert :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...