Gå til innhold
Hundesonen.no

Turbo har slanka seg :)


Recommended Posts

Skrevet

Ble så glad idag når vi var hos dyrlegen å veide Turbo. Vi har fått god hjelp der og har virkelig jobba for å få ham ned i vekt. Han har gått ned hele 600 gram :) Det er mye for en chihuahua. Han er ikke av den minste typen , så la han på seg sånn etter han ble kastrert. Vår feil som foret på det samme som før. Men vært så vanskelig å få det av ham igjen, tatt lang tid. Men nå har vi kunnet stramma inn selen hans mange hakk og han ser myyye bedre ut, måtte bare dele siden jeg ble så glad :) Nå slipper han bære masse ekstra på de små pipestilk beina sine hehe :)

  • Like 4
Skrevet

Veldig bra jobba :)

Jeg må ærlig innrømme at jeg trodde det var snakk om St. bernharden som hadde slanka seg 600 g helt til du skrev at det var en chihuahua.. Jeg må si at jeg synes ikke 600g var mye for en st. bernhard :lol:

Skrevet

Ja kan fikse bilder i morgen:) Haha tror ikke vi hadde merka stort om Oscar hadde mista 600 gram nei.

  • Like 1
Skrevet

Her er bilde av ham slik han så ut før. Ser ikke helt god ut på det bilde men haha, eneste jeg fant der man skikkelig kunne se hvor ille det var.

Image1-35.jpg

Så tok jeg et nå, fikk han ikke til å stille seg opp skikkelig, så står litt krøkkete. Men dere ser forskjellen ?

Image3-21.jpg

  • Like 3
Skrevet

Takk , er så glad og fornøyd :) Fått så mange stygge kommentarer av hundefolk når han var på sitt verste. Noe jeg forstår da, men var litt trist pga det for har virkelig stått på for å få han ned. Men tok veldig lang tid, noe dyrlegen sa var vanlig med kastrerte hunder. Men nå begynner han endelig se fin ut :)

Skrevet

Godt jobba, han er kjempefin nå! :D Eddie var også vel rund en stund, han var relativt nykastrert og stjal av valpeforet til Blade så da gikk det som det måtte. Det er enklere å slanke hunden enn seg selv, det er helt sikkert :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...