Gå til innhold
Hundesonen.no

Triksetrening


Linda=D
 Share

Recommended Posts

Har du nokon sinne vurdert å konkurrere i lydighet? Eller freestyle hadde vel gjerne passa betre? For Mike kan jo så mykje rart, at han sikkert endar opp med å bli for smart for sitt eige beste :P

Og du må vise fleire triks, morosamt og sjå! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bellare: Hihi Freestyle frister veldig, men kurs er dyre og uten lappen kommer jeg meg ikke noe sted:-( lydighet har jeg aldri satt meg inn i så når du flytter hit får du oppdatere meg også håper jeg vi kan reise på noen hundetreninger sammen;-) For smart for sitt eget beste er han allerede så det toget er godt hehe.

Takk for kommentarer alle sammen:-)

I neste film planlegger jeg å få med at vi hopper tau, han trekker opp doen, drar av meg sokker og genser, åpner-lukker kjøleskap, hente, bla og lese bok og mere morro:-)

Tar forresten i mot tips til triks. Må si fantasien min har stoppet litt opp nå. Føler liksom ikke at noe kan slå det han kan hehe

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skrev noen triks overfor her som blir med på neste filmen:-) I går og i dag har vi såvidt trent litt på nytt triks og jeg blir stadig like sjokka over voffen Allerede nå skjønner han hva han skal og gjør det bevist. Han drar stolen gjennom hele stua også hopper han på stolen å slår på lyset. Han kan dem hver for seg (Etter bare to treninger:-O) så da er det bare å jobbe med å sette dem sammen. skal få ut en film med dette også.

Her er en gammel film hvor jeg og Mike hopper tau. Filmen er fra temmelig tidlig i treningen så her har vi ikke lært oss å hoppe på en og samme plass enda;-P

(legg merke til at det er jeg som tråkker på tauet og ikke Mike hehe)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...