Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilbur til liten hund


Recommended Posts

Har en bichon havanais som jeg ikke har funnet meg ordentlig bilbur til enda. Har ikke egen bil lengre så jeg bruker tre forskjellige; en volvo v40 og to forskjellige volvo xc70-er for tida. Kunne gjerne tenkt meg Herkules eller Variocage eller noe sånt - et solidt bur. Men er litt usikker på å kjøpe et såpass dyrt bur når jeg bruker så forskjellige biler og ikke har kjøpt meg egen bil igjen :P

Også er det dette med størrelse... Han er jo ikke så veldig stor, ca 5 kg og 38 cm lang i rygglengde men jeg er veldig usikker på hvor stort bilbur han trenger? Hva slags bilbur bruker dere til deres små hunder? Har noen av dere Herkules/Variocage eller annet bur til deres små?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Spørsmålet er jo om du vil bruke bilburet. For bilbur må jo spennes fast for hver gang. Kanskje som en midlertidig løsning var bedre med sele til hunden? San til du fikk deg egen bil og kan ha buret fast i bilen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spørsmålet er jo om du vil bruke bilburet. For bilbur må jo spennes fast for hver gang. Kanskje som en midlertidig løsning var bedre med sele til hunden? San til du fikk deg egen bil og kan ha buret fast i bilen.

Har vurdert sele også men synes det føles litt tryggere med bur, vet ikke hvorfor :P Også er det litt greit at hunden kan ligge trygt i buret hvis jeg har ham med meg når jeg er på møter eller lignende :)

Det minste buret til Herkules burde jo fungere greit, og er lite og lett nok til å flytte mellom bilene uten så mye styr.

Hm det blir stort nok altså tror du? :) Har aldri sett de i levende live så er så usikker på hvordan de er i størrelse og her jeg bor tror jeg ingen forhandler de så er vanskelig å få prøvd et. Men det minste er ikke så tungt altså? Det er jo veldig praktisk for meg som bytter mye bil :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...