Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Bare et lite spørsmål til alle sheltie-eiere her som har vært på utstilling: Hvilke forberedelser gjør dere med hunden i tiden før utstillingen. Når vasker dere pelsen for eksempel. Jeg har lest at noen vasker pelsen to uker før utstillingen for at den skal få tilbake sitt "riktige" utseende, mens andre skriver at de gjør det dagen før. Lurer også litt på hvordan hundene børstes når de har så mye pels, og gjøres det rett før hunden skal i ringen? Skal på utstilling om en og en halv uke for første gang så lurer på ganske mye :P Noen rutinerte som har noen tips å komme med? :)

Skrevet

Haha ja blir litt av en jobb skjønner jeg :P Når tar man denne "monsterjobben" da? dagen før? Jeg er litt plaget med at hannhunden min tisser i pelsen sin under magen når han skvetter ute, noe som gjør at den klistrer seg sammen og blir stygg allerede etter en tur... kjedelig!

Skrevet

Altså nå klipper Caroline(hun som er linket til lenger opp) min sheltie så akkurat det slipper jeg,men jeg bader min tispe som regel dagen før når vi er ferdig med turene for kvelden også blåser jeg henne opp etter hun er badet..Børster over henne etter at hun er blåst(fønet) så det ikke er noe floker i pelsen..

På utstillingen står hun på stellebordet og jeg børster henne opp rett før hun skal i ringen..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...