Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ønsker meg et speilrefleks. Jeg kan ingenting, og jeg er ikke spesielt flink til å ta bilder. Jeg snakker ikke "kamera-språk" og jeg ønsker meg et for å lære litt og ta bilder av dyrene ogsånt. :)

Skal ønske meg det til bursdagen min (:P) så kan ikke koste skjorta. Også må det jo være et fint nybegynner-kamera som er enkelt å skjønne.

Forslag? :D

Skrevet

Alle kameraene på markedet vil finfint dekke ditt behov. Gå til en fotobutikk og forsøk å hold i noen av kameraene som er aktuelle - det er viktigere at kameraet ligger godt i hånda di, enn hvilket merke det har.

Til alle billigkameraene får du med et objektiv. Dette er gjerne billige og halvdårlige objektiver, men de er greie å starte med. Du vil nok sikkert finne ut at du vil ha et bedre objektiv etterhvert, men det kan du sikkert kjøpe etterhvert.

Skrevet

Jeg ville nok heller ha vurdert et av de nye bedre systemkamera som har kommet til. Men hvis du har bestemt deg for at det skal være speilrefleks, så er jeg enig med Siri.

Skrevet

Så det er ingen av de litt rimeligere kameraene som er bedre enn andre? :)

Nei ønsker meg vel speilrefleks.

Jeg har Nikon og vil selvfølgelig mene at det er best. Fordi jeg har vendt meg til akkurat det merket. De som har andre merker anbefaler sannsynligvis sine. (Hver synes best om sin stygging heter et ordtak :w00t: )

Så jeg synes, som Siri, at du bør oppsøke en fotobutikk og prøve å holde de forskjellige kamera. Du finner sannsynligvis et som du føler ligger godt i dine hender. Og i en profesjonell butikk kan du få litt veiledning.

Elite foto har som regel kampanjer der et eller annet merke er på tilbud av de enkleste sortene. Så hvis du ikke er opphengt i et spesielt merke kan du jo følge med litt i tilbudsavisen på www. Elitefoto.no. Akkurat nå har de et greit nybegynner-Canon på kampanjetilbud til 2999,-

Skrevet

Jeg var nybegynner da jeg kjøpte min speilrefleks, kunne ingenting om det. Jeg valgte Nikon D5000, og er kjempefornøyd med det. Det har endel forhåndsinnstillinger du kan bruke, eller du kan stille inn helt som du vil. Jeg syntes det var veldig greit i begynnelsen å ha muligheten til å bare sette på auto, også lærte jeg meg mer etterhvert. Men kameraet er jo ikke unikt på noen måte da, dette får du hos de fleste andre rimelige speilrefleksene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...