Gå til innhold
Hundesonen.no

Papillonjentene CarmeLita og Triana


Recommended Posts

Skrevet

CarmeLita (Styva Linans There Is Always Me 18/8 2011) og

Triana (Taspitirs Fabulous Felicita 20/5 2011)

Starter denne tråden med en kaotisk bildespam av småjentene.:

CarmeLita er minst men med mest fart..Elsker å leke og leker..Ball er best! Smart og kjapp i hue og kropp.Alltid full fart..og jobber fælt med å alltid ha oversikt. Men blir liten og forsiktig.. piper og klynnker for å få sove i mammas armer eller under dyna. Gladjente som ikke godtar alle med en gang

240.jpg230.jpg221.jpg186.jpg162.jpg

Triana..Små Diva med masse pels.Elegant- Elsker innkalling. Opptatt av rådyrspor.Elsker å kose på fanget. Tipper dramatisk rundt på ryggen og sprer ut armer og bein for å FÅ kos. Gladjente som gjerne smisker og koser med alle.

130.jpg188.jpg

131.jpgastri.jpg

  • Like 4
  • 3 weeks later...
Skrevet

:) Herlig Trym og Tuva.. en Taspitir-gris :) Og takk Lola Å og Sanne.

Og ja Lola Pagola, Triana har ett veldig pent, rent og symmetrisk bliss..

(eller..hun er iallefall perfekt til vi får vist henne på utstilling..Oppdretter..som blant mange ting..er utstillingsdommer på rasen mener hun har potensiale i ringen)

post-4775-0-58481800-1335831626_thumb.jp

  • Like 2
Skrevet

fine småjentene :heart:

hvis jeg noen gang skulle hatt en annen liten hund enn Sheltie, så måtte det nok blitt en Papillon. De virker utrolig artige :D

  • Like 1
Skrevet

Turbobensen.. Jeg kunne gjerne hatt en Sheltie..og aller helst Maja.. (forresten ; heldig de som for en "Maiskorn" baby :)

  • Like 1
Skrevet

Fine sommerfuglene og isbjørnene :)

De er noen herlige hunder den gjengen din. Selv om han ene må brumle litt til dustete fjortishanner som brummer tilbake ;)

  • Like 1
Skrevet

Ja Marie..Leja og jentene mine hadde sikkert kost seg sammen med litt speedy papillon lek :)

Takk Marianne og Java og Snøfrost.

I helgen debuterte CarmeLita på valpe-show.. Jeg synes hun var kjempeflink.. lett å jobbe med.

Jeg og CarmeLita har mye å lære og å mestre.. men hun var flink..

post-4775-0-73177100-1336318166_thumb.jp

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Som "dronningen av dårlige mobil bilder" er jeg forpliktet til å legge ut dagens mobil fangst :)

post-4775-0-18350700-1344111709_thumb.jp

post-4775-0-54569600-1344111742_thumb.jp

post-4775-0-70650500-1344111805_thumb.jp

post-4775-0-38477500-1344111811_thumb.jp

post-4775-0-57952000-1344111813.jpg

post-4775-0-61542900-1344111820_thumb.jp

post-4775-0-98359200-1344111829_thumb.jp

post-4775-0-38076100-1344111832.jpg

  • Like 2
  • 1 month later...
  • 7 months later...
Skrevet

TriAna har tatt bronsemerke i agility i dag! Vi har vært på helgekurs med dyktige Geir Grefstad

d371f70b-c880-40ec-bc82-c7929f89a0c7.jpg

TriAna og Danny med sine bronsemerker i agility

18ee6aaf-c6df-42a7-8acb-2a8dcdf59dbd.jpg

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

TriAna var på sin 3 utstilling i går.

NKK int. Drammen

43 påmeldte papillones,

Det ble exellent-CK-beste åpne klasse tispe- 2. beste tispe- CERT- Res. CACIB

Jeg er så super super glad.

TriAna var kanon flink. Fokusert og arbeidsvillig.

Hun står og går veldig bra Beveger seg nydelig.

Hun var en drømm i går.

I fjorpå NKK Drammen dummet jeg meg ut.. Da TriAna fikk exellent i individuell bedømming..tok jeg med meg TriAna og gikk.

1 time senere..da jeg sto i ringen med min samojed. Kom jeg på at jeg og TriAna skulle jo bli i ringen for klasse bedømming og eventuell CK..

Sist utstilling var i november..Tri var 18 mnd..og måttepå død og liv murre på dommeren da hun kom mot utstillingsbordet.

I følge dommeren..ga hun oss BLÅ pga denne "gesten" :(

Derfor er jeg så kjempe glad for at alt gikk veldig bra denne gangen.

BIR ble Lamonia's Indigo og BIM SE NO UCH Tingate's Honey Dewdrop

post-4775-0-68123800-1370253502_thumb.jp

Taspitirs Fabolouse Felicita. TriAna
NKK Drammen 2 Juni 2013
Dommer: Jakub Kruczek
Åpen klasse tispe

27 cm. Nice bitch. Really nice in motion.
Pretty. Feminine head expression.
Excellent topline. Very well angulated.
E-1.CK-Cert-2BHK-res Cacib

  • Like 1
Skrevet

Tok mange fine ståbilder med rosett i dag.. bare for å oppdage at det var uten minnekort i kameraet.

Så da var det ut igjen og prøve..med minnekort. Men da var TriAna lei av alt maset om å stå pent:)

post-4775-0-93680200-1370259266_thumb.jp

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...