Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Dere, jeg har lyst til å bli flinkere til å blogge!

Hvorfor?

Fordi jeg har en helt egen fanside på Facebook!

Jeg elsker fansiden, og jeg prøver å gjøre den hjemmekoselig og greier, fordi jeg liker å pusle med sånne ting, og det gir meg inspirasjon.

Akkurat nå har jeg dette som profilbilde på Facebooken der.

197948_136531019751475_136526039751973_236386_2299223_n.jpg

Jeg liker det veldig-veldig! Men jeg har stjelt det fra nettet, og det er ikke så hyggelig, egentlig.

Så, jeg lurte på om kanskje dere flinke tegnesoniser har lyst til å prøve å tegne et helt eget bilde til Soppens Visdomsord på Facebook? Hm? Jeg kan egentlig ikke gi dere noen andre premier enn heder og ære og creds i bloggen min, fordi jeg er en fattiglus, men jeg ville blitt veldig-veldig-veldig glad, altså! Så.. Noen? :innocent:

  • Like 2
Skrevet

Ehm noen ideer om hva du vil ha med i tegningen da? Farger? Er det noen spesielle symboler eller ting som er "deg"? Vet f. eks du liker fargen lilla og hester, men det er det :P

Tror ikke det blir meg for jeg er ikke så kreativ, men det kan jo gjøre jobben enklere for andre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...