Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet om noen ledige stillinger til sommeren? Er på leting etter en plass og Jobbe i sommer, der jeg kan ta med meg hunden min. Eller noen som har noe tips? Bor i trondheim så er derfor jeg legger ut her. Har kanskje tenk på hundepass hjemme, men en hund i gangen. Har hund selv så blir mye med mange i gangen :) hehe

Skrevet

Hvor gammel er du?

Har du vurdert å gå med avisa? Adresseavisen trenger en del avisbud hver sommer, men på en del ruter må man ha tilgang på bil, da. Det er dessuten mulig at du er litt seint ute, de pleier å ansette ganske tidlig om jeg ikke husker feil. Men får du en rute du kan ta til fots, er det jo mulig å ta med hunden.

Skrevet

Kommunen har sommerjobber på sykehjem o.l. for ungdommer i vgs-alder. Har du søkt på disse? Hva med f.eks. Plantasjen? Og kanskje du kjenner noen som kan hjelpe deg inn på sommerjobbmarkedet, ved at de selv jobber på steder som trenger sesongarbeidere?

Det skal nok litt til å få sommerjobb når du er sytten og krever å ha med hunden, det måtte i så fall være om du kunne male hus e.l. for noen du kjenner. (Jeg gjør det i sommer - maler stabbur, garasje og hus for foreldrene mine for at jeg skal kunne ha valpen rundt meg når den fremdeles er for ung til å være noe særlig alene.) Hvorfor har du behov for å ha med hunden - kan den ikke være alene slik den vel antageligvis er resten av året?

  • Like 1
Skrevet

Er aldri lengere bort fra den enn 45 minutter :) har aldri vært det og liker ikke at den skal ligge hjemme alene når den er så liten og har aldri vært hjemme alene på rommet engang.

Skrevet

Leter etter sommerjobb selv jeg, og det er ikke lett, altså. Er alt for sent ute merker jeg. Hadde jeg hatt som krav å ha med hunden, kan jeg ikke si at jeg ser for meg en eneste arbeidsgiver. Men nå bor jeg i Oslo, da, er kanskje annerledes.

Skrevet

De fleste jeg vet om i Trondheimsområdet har ansatt ferievikarene sine i februar alt, dessverre. Kjenner ikke til noen som fortsatt leiter :/

Skrevet

Jeg ville prøvd på noen entrepenør bedrifter, jeg vet at min bedrift ansetter sommerhjelp på sommeren. Vi er en anleggsgartner bedrift, kan være lurt å høre med disse, men ang hunden tror jeg det kan bli vanskelig da man ofte ikke er på samme plass hele tiden. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...