Gå til innhold
Hundesonen.no

Savo Show, Finland 3. - 5. august


SandyEyeCandy
 Share

Recommended Posts

Marianne og jeg har bestemt oss for å runde av sommeren med en tur til Finland, sauna og Savo! :lol:

Jeg veit at en del soniser alt er påmeldt, men hvem skal og med hvilke hunder?

Sitter og sjekker forsiden nå, og blir gledelig overraska hvis det faktisk stemmer at det koster 35 euro fram til 18. mai å melde på! Det er jo samme, hyggelige pris som vi tar i påmelding til Japanspesialen, det! :)

Imouto meldes på i Åpen Klasse. Jeg er fortsatt litt bitter for at hun gikk i junior den gangen hun blei BIM og dermed mista cacibet... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan ikke dere som alt har meldt på fortelle hva dere har gjort? :) Må påmeldingsskjemaet faxes inn, sammen med stamtavle? (Hva skjer med å ikke klare å ha det elektronisk, altså... :gaah: ) En må nemlig krysse av nederst for hvorvidt skjemaet har blitt sendt før per fax eller ikke...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Willy er påmeldt alle tre dager - og det er litt på lykke og fromme for de to første dommerne, dommeren siste dagen fikk han CACIB og BIM for i Danmark i fjor, men jeg tipper det er langt hardere konkurranse i Finland disse dagene, så jeg satser på en hyggelig tur, så får CERT evt komme som en hyggelig overraskelse (det er et par juniorer der borte som jeg frykter hard konkurranse fra, nemlig :D).

Jeg har bare sendt hele påmeldingsstyret i posten jeg - og betalt via nettbank. Jeg skjønte ikke noe av den elektroniske påmeldingen, jeg, så da satset jeg safe :D.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan vel få det selv om dommeren er ukjent vel :P Håper jeg i alle fall, for jeg kjenner ikke til noen av mine dommere..

Jeg syntes det er for dyrt med 4 dager hotell, reise (bensin + båt), katalog etc etc. Når jeg ikke vet hvor mye disse dommerne "kan" om min rase en gang, hadde det vært på lykke og fromme så, men når det handler om et int. championat så er jeg ikke der altså ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg booka overnatting, jeg! Håper jeg ikke er helt på jordet når jeg søkte på det stedet som sto oppført etter postnummeret på den engelske siden til showet, og deretter fant et sted på Booking... Dritbillig og nærme, og tillatt med hund. Og det beste - jeg kan avbestille uten avgift! :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...