Gå til innhold
Hundesonen.no

Alene!


Tini

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg bare lurte om hvor lenge hundene deres er hjemme alene på dagen?

:?

Vi har nå startet med trening og være hjemme alene! :(

Skrevet

Ja.

Når jeg begynner å jobbe så jobber jeg 7,5 timer alle ukedagene!

Synes dere dette er mye?

Vi flytter jo om 2 mnd.. jippi.. gleder oss!

Ville dere anbefalt at hun var i valpegård eller løs å gå fritt i leiligheten?

Skrevet

Det kommer litt ann på hvordan du bor og hvor hundegården er plassert. Jeg er litt pysete av meg med tanke på å ha hundene i gården når jeg er vekke.... det skal så lite til før f.eks at unger kaster stein, terger med pinner og sånt når ikke hundene har tilsyn... jeg tar rett og slett ikke sjansen på å få hundene ødelagt eller sinte pga av sånt... Mine har eget rom i kjelleren med kvart sitt bur som de ligger i når de er alene hjemme.

Skrevet

jeg tenkte ikke på slik Hundegår ute! :(

Men slik valpe gård. Sånn man kan ha inne. Det jeg tenker på er jo at jeg er redd for at hun kan skade seg. Og jeg er ikke der og kan hjelpe henne!

Skrevet

Rocky er alene 5 timer 4 dage i uka :( Men Espen er som regl hjemme i pausen sin så han er vel helt alene i 4 timer sånn ca :( Dette klarer han fint. Og han har hele lejligheten og gå rundt i :(

Skrevet

Før var Aro hjemme alene 7,5-8 timer, med en luftetur i pausen min det første halve året. Nå er han hos moren min hver dag så han ligger ikke så mye alene lenger. Men det gikk helt fint å være alene tidligere, det eneste var at vi måtte flytte alle skoene våre inn på at rom, for de hadde han sett sin elsk på :wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...