Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Forrige helg lånte Igor&jeg med oss portisen Max på en skogstur. Både Max&Igor er rundt tre år, og har vaert kompiser siden de var små valpiser :)

Vårsol!

P1000162-1.jpg

Tigge godis..

P1000210.jpg

Bestekompiser...

P1000172.jpg

igorogmax1.jpg

  • Like 1
Skrevet

Fine kompiser :D Og så deilig turvær!

Selv om portisen ikke ser heeelt ut som en portis skal, da (jaah, jeg må jo kommentere litt). Søt var han i alle fall! :D Vet du hvor han er fra?

Skrevet

Ble innmari store bilder. så deler opp...

Omnomnom!

P1000206.jpg

Vakringen..

P1000193.jpg

Ikke så veldig bra bilde, men synes det var litt kult med levitasjonseurasier og monsterportis..

P1000158-1.jpg

Ble noen sånne bilder og.. :P

P1000157.jpg

Skrevet

Fine kompiser :D Og så deilig turvær!

Selv om portisen ikke ser heeelt ut som en portis skal, da (jaah, jeg må jo kommentere litt). Søt var han i alle fall! :D Vet du hvor han er fra?

Nei, men mener han er hentet i Sverige. Kan finne ut av det :) Han hverken har eller skal nokaldri inn i en utstillingsring den gutten, han har alltid vaert kortklipt og trenes i både bruks, LP og AG :)

Skrevet

Nei, men mener han er hentet i Sverige. Kan finne ut av det :) Han hverken har eller skal nokaldri inn i en utstillingsring den gutten, han har alltid vaert kortklipt og trenes i både bruks, LP og AG :)

Det er ikke så viktig, altså :)

Tenkte ikke egentlig på klippen, heller på fargen. Rasen skal ha maks 30 % hvite avtegn, men det hender det dukker opp noen med mer hvitt enn svart. Ikke godkjent, men veldig fint sånn sett som en hund på generell basis. :) Det viktigste er at det er en portis som får bruke seg. Kjempebra!

Skrevet

Tenkte ikke egentlig på klippen, heller på fargen. Rasen skal ha maks 30 % hvite avtegn, men det hender det dukker opp noen med mer hvitt enn svart. Ikke godkjent, men veldig fint sånn sett som en hund på generell basis.

Det var jeg ikke klar over, men når jeg tenker meg om, så har jeg jo aldri sett portiser med så mye hvitt som han på utstillingene jeg har vaert på..

Skrevet

Haha.. Jeg stussa også litt på portisen. Tenkte et lite øyeblikk at det måtte være en annen rase. :P Men han var fin, og det var fluffballen og! :wub:

Det ser ut som de koser seg veldig sammen. :)

Skrevet

Men han var fin, og det var fluffballen og! :wub:

Det ser ut som de koser seg veldig sammen. :)

Takktakk! Ja, nå som pelsdotten min er blitt voksen, er ikke alltid nye hunder like interessante å leke med, men med han og Max er det full guffe! De går så innmari fint sammen, de to der :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...