Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

De dyreklinikkene som er blitt nevnt i artikklen ligger stor sett ganske samlet og alle har by status :D

Har vel en ting eller 2 og si om 2 av klinikkene,men velger og klappe igjen kjeften :icon_redface:

Skrevet

Har vært på de aller fleste klinikker i Drammensområdet og har nå, etter å ha streifet i 5-6 år endt opp på Eiker Dyreklinikk. Det er det eneste stedet jeg faktisk har vært skikkelig fornøyd med kundebehandling og håndtering av dyr. Har opplevd mange ganger veterinærer som er overdramatiske og skal undersøke alt mulig "for sikkerhet skyld" når jeg VET at det er helt unødvendig, i tillegg til at de tar meg for å ikke ane noe som helst om min egen hund. Prisene er også betydelig lavere på Eiker og de tar ikke gebyrer for filleting. Lokalene er helt up-to-date og veterinærene har er de dyktigste jeg har vært hos.

  • Like 2
Skrevet

Ja, det var sannelig prisforskjeller. Det er klart at store, dyre lokaler (byleiepriser og bygdeleiepriser kan være flere tusen) og moderne fancy utstyr høyner utgifter og dermed prisene. Men jeg leser en del arroganse i at de forsvarer seg med kompetanseheving og at de bruker de beste medisiner, altså. Jeg tror nok de små og billigste veterinærer også er avhengig av å følge med i tiden og bruke riktig utstyr og medisiner, liksom.

Jeg bruker en "billig" veterinær, kanskje ikke helt up to date med moderne digitalt utstyr, men hun får gjort det meste og jeg stoler da på at hun bruker "den beste medisin" og at hun følger med på utviklingen. Og så vet jeg hun er ærlig og sender meg videre til spesialister om det skulle være noe hun er usikker på.

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Synes det er helt vilt med prisforskjeller her også, med bare noen få km. avstand fra hverandre.

Skulle nesten ikke vært lov til å ta så vanvittig overbetalt som enkelte gjør, bare for småting.

Skrevet

Jeg synes det er svært betenkelig å ha forhåndsbestemte priser på en i utgangspunktet ulovlig tjeneste.. (Kastrering av hund)

Skrevet

Jeg synes det er svært betenkelig å ha forhåndsbestemte priser på en i utgangspunktet ulovlig tjeneste.. (Kastrering av hund)

Det var en slags merkelig uttalelse. Nå må du skille snørr fra barter her...

Skrevet

Å ha en prisliste som viser prisene på ulovlige tjenester vil sannsynligvis øke pågangen for disse tjenestene.

Det er således svært betenkelig, og det vil jeg fortsette å mene.

Skrevet

Å ha en prisliste som viser prisene på ulovlige tjenester vil sannsynligvis øke pågangen for disse tjenestene.

Det er således svært betenkelig, og det vil jeg fortsette å mene.

Det er ikke en ulovlig tjeneste- når gjort av medisinske årsaker, det er der du feiler i uttalelsen. Uvitende hannhundeiere vil fortsatt finne en lovbrytende dyrlege når det er konstatert at unghunden er dominant og aggressiv- uavhengig av en prisliste.

Skrevet

Merkelig, nei. Har du ikke fått med deg følgetongen "Pan + kastrering" ennå, du? :ustol::ahappy:

Må ikke snakke så lavt, jeg så ikke kommentaren din der :D Nei, og det er sikkert ikke noe jeg har interesse av å bite meg merke i heller :ahappy:

Skrevet

Sitat: "Veterinær Christine Rønning Kvam ved Røyken og Omegn Dyreklinikk mener mange dyrlegebesøk burde ha kostet mer enn det gjør."

:ermm:

For ikke å snakke om at veterinæryrket er et lavlønnsyrke :w00t:

  • Like 2
Skrevet

Hvordan er det med folk i Osloområdet? Hva er den desidert beste veterinæren? Hvor langt er normalt å kjøre? Mulig jeg er litt sånn uvant mtp at jeg bor i Nord-Norge og er vant med litt andre avstander - er man "sær" om man kjører til Eiker Dyreklinikk om man bor i Asker/Bærum? Vil det ikke bli fryktelig lange ventetider når alle renner ned dørene hos dem?

Skrevet

Hvordan er det med folk i Osloområdet? Hva er den desidert beste veterinæren? Hvor langt er normalt å kjøre? Mulig jeg er litt sånn uvant mtp at jeg bor i Nord-Norge og er vant med litt andre avstander - er man "sær" om man kjører til Eiker Dyreklinikk om man bor i Asker/Bærum? Vil det ikke bli fryktelig lange ventetider når alle renner ned dørene hos dem?

Jeg satt og tenkte på det, når jeg las artikkelen. Folk kommer vel til å renne ned dørene der nå...

Red: Men om de faktisk greier 20 pasienter på en dag, og ikke bare fem, så regner jeg ikke med at ventetiden er noe lengre der :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...