Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hun fikk 2 morkaker da valpene kom den 28 mars. Samt fikk hun hønsebuljong med litt druesukker i under og etter fødsel. Og en kyllingfile.

Dag 1 begynte hun spise tørrfor, som jeg vannet ut med hønsebuljong. Drakk og spiste bra, ga henne små mengder mat ofte.

Dag 2 drikker mindre, diare og er blitt betraktelig tynnere og slapp. + kastet opp to ganger.

I kveld fikk hun Zoolac og v&h nr 33. Valpene spiser godt og alle har gått opp i vekt. Hun er fortsatt veldig dedikert til valpene.

(hun har fått/får RC mother and baby)

Har fått tips om fiskebollesaft og ris, samt v&h + zoolac. Salt binder jo væske så ser den.

Men igjen, salt tørker kanskje opp diareen siden hun ikke drikker?!

Skal jeg prøve bare v&h + zoolac ?

Skrevet

Jeg ville ikke gitt fiskebollekraften, den er innmari salt! Ellers er jo ikke litt diare uvanlig, men om du er redd for dehydrering så vann heller ut VOh til suppe, da får hun masse væske. Zoolac kan du gi. Overkokte gulrøtter er mitt hete tips for å stoppe diare, det har funket hver gang :)

  • Like 1
Skrevet

Eller rett og slett noe så enkelt som en klatt rå kjøttdeig. :yes:

Tja, når voh ikke stopper det (som har ben i seg) så tror jeg neppe ren kjøttdeig gjør det. Men det skader ikke å prøve :)

Skrevet

Tja, når voh ikke stopper det (som har ben i seg) så tror jeg neppe ren kjøttdeig gjør det. Men det skader ikke å prøve :)

Det stopper det hver gang jeg gir det til mine hunder, så jo, det fungerer faktisk. :aww: Har forøvrig fått rådet av oppdretteren til jentene, som kommer fra en familie som har drevet oppdrett av trekkhunder i 40 år og som gir rå kjøttdeig når det renner litt, så "trikset" er meget godt utprøvd. :)
Skrevet

Det stopper det hver gang jeg gir det til mine hunder, så jo, det fungerer faktisk. :aww: Har forøvrig fått rådet av oppdretteren til jentene, som kommer fra en familie som har drevet oppdrett av trekkhunder i 40 år og som gir rå kjøttdeig når det renner litt, så "trikset" er meget godt utprøvd. :)

Hm. Pussig, men da lærte jeg noe nytt i dag også :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...