Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan introdusere baby til hund?


Baby
 Share

Recommended Posts

En lignende tråd som den andre som har blitt skrevet her, men vil ikke ødelegge den. ;)

Hunden min Baby er en GD på 18 mnd, hun er snill og grei, elsker alle mennesker, store som små, leker godt med datteren min på 9 år, men hun kan til tider være litt voldsom.

Om ca 2 mnd blir vi foreldre igjen, så hvordanintrodusere henne til den lille babyen som kommer best mulig?

Hvordan har dere andre gjort det når dere har fått baby?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tok med ungen hjem fra sykehuset. Lot bikkjene få lukte og så gikk livet sin vante gang. Lagde ikke noe big deal av det. Bikkjene godtok at det kom et lite barn i huset, de fikk den mosjon og oppmerksomhet de var vant til.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det glemte jeg å tenke på gitt. Loke turde ikke snuse på babyen før etter 2 uker ca... Han passet på på avstand og var veldig oppmerksom. Jonas kunne ikke brydd seg mindre og kunne like gjerne tråkke på ungen for å komme raskest mulig frem så han måtte oppdraes litt. En smule selvsentrert den hunden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tok med ungen hjem fra sykehuset. Lot bikkjene få lukte og så gikk livet sin vante gang. Lagde ikke noe big deal av det. Bikkjene godtok at det kom et lite barn i huset, de fikk den mosjon og oppmerksomhet de var vant til.

Samme her. Mine var jo litt annerledes enn Loke sine, da Lyra påtok seg feks oppgaven med å ligge og passe på henne i sprinkelsengen veldig alvorlig, og kunne sitte to-tre timer og bare se på babyen fascinert. De fikk hilse på henne med engang vi kom hjem fra sykehuset og vi har aldri brydd oss om at de har nusset på henne og styret litt med henne. Største problemet her i huset var at hundene ikke likte at fremmede skulle ned i deres barnevogn med deres baby oppi ute på tur de første tre månedene.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aw, herlige bilder, Lill!

I går fikk Blondie hilse på den 5 mnd gamle babyen til fetteren til Carl. Hun snuste først på klærne hennes og slikt som lå i en eske på gulvet, mens babyen skiftet bleier. Så løftet jeg henne opp og lot hun se hva det var som luktet sånn. Deretter tok mamman babyen på fanget og satt seg ned på gulvet, da snuste Blondie mer, slikket henne litt på hånden, boffet til henne osv :wub: Det var herlig å se. Babyen lo av Blondie og syntes hun var kjempe morsom! :lol::wub: Litt senere hadde jeg babyen på fanget også hoppet Blondie opp i fanget også. Da tok babyen tak i pelsen hennes (hun er i plukke alderen) og det likte ikke Blondie, men da bare hoppet hun ned igjen mens hun lagde en vræle lyd, sånn hun gjør om vi tråkker på pelsen hennes.

Jeg syns det så helt fantastisk koselig ut å ha hund og baby sammen :wub: For en uslåelig og utrolig søt duo, da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Samme her. Mine var jo litt annerledes enn Loke sine, da Lyra påtok seg feks oppgaven med å ligge og passe på henne i sprinkelsengen veldig alvorlig, og kunne sitte to-tre timer og bare se på babyen fascinert. De fikk hilse på henne med engang vi kom hjem fra sykehuset og vi har aldri brydd oss om at de har nusset på henne og styret litt med henne. Største problemet her i huset var at hundene ikke likte at fremmede skulle ned i deres barnevogn med deres baby oppi ute på tur de første tre månedene.

Loke passet også på A, men det virket som han var usikker på om jeg syntes det var greit at han snuste.egentlig veldig fornuftig, det er få valpemødre som overlater valpene til andre hunder sånn med en gang. Han satt bare og så nyforelsket og svært respektfull ut de første ukene. Det som overrasket meg mest var at han tydelig skjønte at han måtte gå pent samme hva når vi gikk med vogna. Og jeg som hadde kjøpt grime og all ting :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når vi kom hjem fra sykehuset fikk hunden lukte på babyen også var det likksom det. :P Hunden var veldig rolig inne de 3 første mnd og når baby begynnte og ligge på gulvet så ble hunden veldig forsiktig og passet på så hun ikke tråkket på henne. :) Det gikk veldig bra, men var veldig bevist på att ikke noe skulle forandre seg selv om vi fikk barn, så hunden fikk alikevell det samme som før. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...