Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan noen snille soniser passe Mana en uke?


pippin
 Share

Recommended Posts

Hei!

Så har det seg sånn at vi skal til syden en ukes tid i mai. Og jeg vil helst unngå å måtte ty til kennel osv... Så da håper jeg noen her har mulighet til å passe henne en uke? Vi kjører og henter, og sender såklart med alt hun trenger..! :)

Vi reiser grtydlig den 4. mai så da må vi eventuelt levere henne sent den 3.mai. Og så er vi tilbake den 11.mai og da er vi framme 17.15 så Mana kan hentes igjen samme kveld, men sent.

Vi bor i Oslo så noe i nærheten hadde jo vært greit.

Mana er da nesten 11 mnd gammel, og blitt roligere. Hun klarer å være alene hjemme, har et avgrenset område hos oss, og det fungerer fint. Vet ikke hvordan hun vil reagerer ved å bli forlatt på et nytt sted, men jeg ser for meg at det går bra. Hun er vant til å få noe å tygge på når hun er alene. Ikke noe problem med andre hunder, men hun kan være litt "vill" i starten, fordi alle hunder er DRTGØY nemlig.. :P Men roer seg etterhvert.

Livlig og glad denne jenta!

Håper noen kan hjelpe :flowers:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan (mest sannsynlig). :) Men det er et stykke å kjøre opp til Rena, kanskje?

Det er et godt stykke ja, men hvis det skulle passe for deg så kan vi godt ha det i bakhånd om noe annet ikke skulle dukke opp. Tusen takk! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Vet ikke om Drammen er for langt unna for deg? Jobber lørdag, onsdag og fredag den "uka" bare, og bare seint, så alltid noen hjemme (bortsett fra et par timer)!

Må dog høre med gubben først da :P Terho sier ikke nei til selskap uansett, men spørs hvordan Mana er med puser? Pusen er vant til hunder og bare gjemmer seg om dyret blir for irriterende og plagsomt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...