Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Yellow
Skrevet

Har du fått tak i en hel sel, siden du spør?

Kan jo bare kjøpe ister(fettkklumper) av gris som man får tak i hos de fleste dagligvarebutikker og blande med noe annet kjøtt, eller gi mye fet mat generelt som koteletter, fet fisk osv.

Guest lijenta
Skrevet

Vil tro at det går fint. Men som alt annet fett så blir for mye diare og mer enn hunden forbruker men mindre enn diare kan gjøre at hunden legger på seg

Guest Yellow
Skrevet

Ok, kan fint brukes, bare ikke gi det rent. Gi det sammen med kjøtt/ben, så går det fint for å stabilisere magen.

Skrevet

Hva med å øke maten hunden allerede får, ev bytte til en variant med mer prot/fett? Ikke at selspekk er farlig, men jeg vil ikke umiddelbart anbefale det til en tørrfôret hund uten å vite mer om hav den spiser/hvor gammel den er/mosjonsnivået. Selspekk er som sagt en kaloribombe, og må tilføres i SMÅ mengder i tilvenningsperioden.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg har brukt hvalspekk (med en tynn remse kjøtt) på spannhunder. De ble fora på en blanding av tørrfor og v&h og fikk hvalspekk i tillegg både som snacking og for å få mer fett i måltidene når de ble trent mye. Det funka veldig bra. Men det er mye fett, så om hunden ikke trenger kan det nok bli diare. Å gi det sammen med et måltid (kjøtt) kan hjelpe litt om hunden blir løs i magen av bare spekket.

Skrevet

Tulip: Rio spiser bare vom nå, så mye han orker.

Er det annet på selen som er bra? Som mennesker ikke vil ha?

Da må du smøre deg med litt mer tålmodighet, ikke gi mer fett oppå voh til han, han brukes ikke hardt nok til å ta til seg mer fettenergi. Han er ikke radmager, og han har lagt på seg siden du fikk han, så bare gi ham litt mer tid :)

Alt på selen kan gies med god samvittighet :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...