Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen med for likt kennelnavn? (nytt)

eneste jeg vet man kan klage på vedgående navnet ;)

hvis det ikke er direkte støtende eller ufint da...

har dessverre ikke noen svar til deg ellers, da jeg aldri har gjort noe lignende selv.

Skrevet

Jepp, har klaget da ene delen av kennelnavnet er helt likt, og andre delen har så og si samme betydning + at vi driver med helt identiske raser.

Ja, ja hadde jeg klaget også ;)

Håper du hører noe fra NKK etterhvert.

Ringe de for å forsikre deg at de faktisk har mottatt klagen?

Skrevet

på den annen side- det er mange kennelnavn som er nokså like! SH har mange med VARG, SNØ, VINTER, IS eller lignende :)

Snakker du om stamtavlenavn eller kennelnavn her nå?

Skrevet

Snakker du om stamtavlenavn eller kennelnavn her nå?

kennelnavn: vargteam, vargevass, vintervargen, snøheim, snørokk, snøfrost (sorry, tok deg med i det gode selskap, snøfrost :) ) ... for å nevne noen med lignende navn

andre kennelnavn som har: ordet Sol..., ...heia, ...lia osv. Det er jo mye likt ute og går. og sånn blir det vel nødvendigvis bare

  • Like 1
Skrevet

kennelnavn: vargteam, vargevass, vintervargen, snøheim, snørokk, snøfrost (sorry, tok deg med i det gode selskap, snøfrost :) ) ... for å nevne noen med lignende navn

andre kennelnavn som har: ordet Sol..., ...heia, ...lia osv. Det er jo mye likt ute og går. og sånn blir det vel nødvendigvis bare

Hun snakker om kennelnavn ;)

F.eks. har du Snøheimen,Snøfrost, Snørokk, Snykovet, Snowdog, Isslottet, Vargevass, Vargteam, Ulveblikk, Ulvhild, Æsulvs, Amarkok (polarulv på inuit), Viddashusky, 7Mountains Husky, Huskyville, Finnsibir, og mange andre

Haha, du slo meg ;)

Skrevet

Men Snøfrost og Meg, Snøfrost og Snørokk (skal det være Snøfokk, kanskje?) betyr jo ikke det samme, selv om de tre første bokstavene er like? Heller ikke Ulveblikk og Ulvhild (dritkult, forøvrig :) ).

Varghi og Varghiet feks, de blir for like. Snøfokk og Snøføyk like så.

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Jeg fikk faktisk ikke godkjent av NKK "Ulve Myras" en gang i tiden, jeg tipper pga av Ulvinmyra. Gikk ikke videre til FCI engang.

Så det virker som om det er litt relativt hva de mener er likt iblandt :P

(jeg søkte før den tiden alle hadde data og FCI hadde listene på nett. Så jeg har bare tippet at det er grunnen i ettertid. :P )

Skrevet

Men Snøfrost og Meg, Snøfrost og Snørokk (skal det være Snøfokk, kanskje?) betyr jo ikke det samme, selv om de tre første bokstavene er like? Heller ikke Ulveblikk og Ulvhild (dritkult, forøvrig :) ).

Varghi og Varghiet feks, de blir for like. Snøfokk og Snøføyk like så.

Neida, det er Snørokk ;)

allrighte bikkjer har de også

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...