Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 141
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ser jeg har skrevet forskjellige tidspunkt, men mente kl 18 så vi får trent i dagslys!

Hei Har ei lita Dp tispe som debuterer i junior på Sunndalsøra... Vi vil veeeeldig gjerne bli med på ringtrening nå på torsdag...

Trenger vi bord? Jeg kan ha med

Skrevet

Jeg bestemte meg til slutt for å dra en tur, men da var jeg seint ute og kom et kvarter for seint :P Tror kanskje jeg så deg Zera, så i hvert fall en toller men var for langt unna. Fikk en fin liten tur langs elva da :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg å har ei frøken som skulle hatt litt mere bordtrening... Da hun trekker seg litt..

Så håper å få vært med på noen av disse "ringtreningene" framover..

  • 2 weeks later...
Skrevet

Drar opp denne igjen jeg, Smula skal jo i aksjon til helgen. Stemning for en ringtrening på torsdag anyone? Dvs jeg ønsker å trene litt med Smula også, ikke bare leke dommer selv, så fint om noen kan dele på det :)

Skrevet

Vi skal visst fryse oss igjennomårets første grilling istedenfor :P Tror ikke vi rekker å montere grillen, grille og komme oss ned til kl 19 :/ Æsj altså, vi trenger denne treninga. Men kanskje vi kan møtes en gang i helga? Er vel flere enn meg som er smånervøse til Sunndalsøra :P

Skrevet

*bomp*

Atte, nå er Sunndalsøra til helga! Vi har ikke trent et sekund ringtrening siden Orkanger i november vi :frantics:

Noen som er med en dag til uka? :)

:frantics::|

Jepp! Jeg er opptatt mandag og tirsdag, ellers er både onsdag og torsdag fint for meg. Mååå. Det er vel gressunderlag på Sunndalsøra, hadde det vært en ide å trene på gress? Eller har det ingenting å si?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...