Gå til innhold
Hundesonen.no

Basenjispesialen 2012


MegaMarie
 Share

Recommended Posts

Vi skal! *fnis* Surprise?

Hadde vært utrolig gøy om du også kom nedover, Marie :) Fullt mulig jeg får noen oppdrag til deg :D

Hvem vi skal stille er noget usikkert. Av valper blir det iallefall BÅDE Jippi & Domino. Også regner jeg med at Benedicte stiller Pimmelim :heart:

Av de voksne blir det iallefall Tara & Rio. Regner med at Haki og Kairo også kommer. Så håper vi at jeg får vist Kasko- det hadde vært gøy!

SÅ er det mulig at Fogo, Krona og Gudrun kommer. Jeg vet at Roxy og Loke kommer. Zia kan vi jo tenke litt på.

Det kan jo bli riktig mange Kingwanaer :)

Edit: Ang. bolig- om flere slår seg sammen kan den store hytta være et alt. tror den koster ca 1100 kr/ natt, men det kan sove opptill 5-6 personer der (2 soverom + stue/sofa) og den har egen dusj/ kjøkken/ TV. Om 4-5 deler blir det jo en overkommelig pris :)

Edit: Glemte å ramse opp Kamar! Han falt midt mellom valp og voksen kategorien. God damn. Han er jo selvskreven!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vurderer, men da blir det nok bare å dumpe kasko og så sette nesa mot salukispesialen. Men ingenting er avgjort enda. I såfall så tror jeg at jeg og bonden leier egen liten hytte, skal ha med alle tre hundene og da er det greit å slippe å dele eller bo hos noen med hunder. Kaostrioen er "noget" intens.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal du med eller uten hund? Vi har gjesterom, men kan ikke garantere at fremmede hunder får innpass. :P

Jeg blir nok å dra uten hund. Stress å drasse med en hund som ikke skal stilles. Men det er vel kanskje best om jeg bor hos Benedicte siden hun skal dit, men tusen takk for tilbudet :D

Jeg skal selvfølgelig dit med lille Pimmelim, og jeg gleder meg så utrolig mye! Har hatt mareritt om at jeg har kommet for sent og slikt :rofl:

Du kan bo hos meg, Marie! :)

Yei! :D Jeg tenker jeg kjører over :ahappy: En dag må jo bli den første til Oslo! :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vurderer, men da blir det nok bare å dumpe kasko og så sette nesa mot salukispesialen. Men ingenting er avgjort enda. I såfall så tror jeg at jeg og bonden leier egen liten hytte, skal ha med alle tre hundene og da er det greit å slippe å dele eller bo hos noen med hunder. Kaostrioen er "noget" intens.

Må bare korrigere deg bittelitt. Salukispesialen er 19 august, samme helg som NKK Bjerke. Det er dobbelutstillingen for Myndeklubben og Greyhoundklubben som er samme helg som Basenjispesialen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må bare korrigere deg bittelitt. Salukispesialen er 19 august, samme helg som NKK Bjerke. Det er dobbelutstillingen for Myndeklubben og Greyhoundklubben som er samme helg som Basenjispesialen :)

Ååh! Ikke rart jeg er forvirra. Men hvor skal myndeutstillingen være?
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Basenjispesialen 2012 går av staben den 26-27 mai ved Bogstad camping. Hvem skal?

Jeg vurderer å dra bare for å se på, kanskje hjelpe Yodel :whistle: , men må ha et sted å bo først. Benedicte? :innocent:

Jeg bor jo eh,rett bak Bogstad Camping. Så om Raksha ikke skal sove over her så er det ledig for 2 personer :)

Jeg tror jeg blir kommende og titte for jeg er alene hjemme :o

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...