Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva er funksjonen til bjella som henger på båndet? Virker som om både jeg og pus er litt misfornøyd med den :P

Er vell for å hindre dem i å ta f.eks fugl.

Har forøvrig brukt halsbånd på kattene, men er veldig påpasselig hvilke halsbånd som kjøpes etter å ha hatt en skrekkopplevelse med halvkvelt katt som kom hjem etter en liten tur ute. Så her blir det kun kjøpt halsbånd med sikkerhetsklips eller spenne(metall 'pinne' som går gjennom stoffet i halsbåndet). Er det spenne på blir det kjøpt enten med strikk i hele halsbåndet eller et slik der en liten del av halsbåndet er ren strikk.

Skrevet

Hva er funksjonen til bjella som henger på båndet? Virker som om både jeg og pus er litt misfornøyd med den :P

Jeg tar alltid en saks og brekker av bjella. Tror katta blir rimelig gal av lyden etterhvert.

  • Like 1
Skrevet

Hva er funksjonen til bjella som henger på båndet? Virker som om både jeg og pus er litt misfornøyd med den :P

Jeg vil ha den på, fordi katta gjærne blir med på tur når jeg går ut med bikkja. Det er veldig skummelt når det er mørkt, det kommer biler brått på, og katten er litt fiksert på å ikke miste bikkja av synet. Det er rett og slett for at jeg skal oppdage at han kommer etter oss, sånn at jeg eventuelt kan ta han med hjem igjen. Om dere ikke liker den/har behov for den, er det jo bare å ta den av. :)
Skrevet

Blanca var den eneste som hadde halsbånd, for hun var en så nyyydelig katte at folk tok henne inn... Men når de så halsbåndet ble hun sluppet ut igjen, slik at hun kom seg hjem. Lærte den harde veien etter å ha lett desperat etter katta i en uke, hengt opp lapper og snakka med alle naboene. Det viste seg at hun var blitt plukka opp av noen unger rett ved huset mitt, men de hadde båret henne til en annen bydel. Hun fikk på seg halsbånd (var chippet og øretatt) etter det, og jeg fikk i ettertid høre at folk hadde tatt henne inn, men sluppet henne ut igjen pga halsbåndet.

Mio er ikke ute, men han kan slippe halsbånd om/når den tid kommer, man ser det grønne ID i venstre øret hans på laaaaang avstand :D

Skrevet

Jeg tenker at Iben er en sånn type katt som folk tar til seg da hun er fryktelig kjælen Jeg er jo redd for at hun blir skadet av å ha halsbånd. I dag har jeg kjøpt halsbånd med klikklås. Synes det skal mye til før den åpnes, så jeg har moderert den og den slipper nå veldig lett. Da er jeg klar for å slippe pus ut i den store verden neste uke for da har vi bodd her i 4 uker.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Her bruker vi også halsbånd på pusen våres Sofus ;) Han har mistet to stykk nå, men vi har kjøpt nye for liker virkelig den bjellen på båndet for da kan vi høre pusen når den kommer og den er merket om det skulle være noe... men når vi skal kastrere han så kommer vi nok til og sette chip også ;) bra med begge deler!

  • 3 weeks later...
Skrevet

Vel, angående den bjellen, haha.

Katten til eksen min tok fugl likevel hun, for hun lærte seg hvordan hun skulle gå uten å lage lyd i bjellen. :P:lol:

Skrevet

Aldri brukt halsbånd på mine. Men begge ble kastrert i tidlig alder og holder seg alltid rett rundt husveggene. De er chippa og står ID i øret da, syns det er en sikkerhet i det selv om de aldri går utav tomta somregel.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...