Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagens innsats, noen bedre?


Guest Kåre Lise
 Share

Recommended Posts

Guest Kåre Lise

Huff da! Din innsats?

Seff! Uthuset mitt der ved'en sku tørket.. :gaah:

Såpass ja :blink:

Den er ikke lett å slå sånn med det samme. :)

Nei spørs det hehe du har 1t 50m på deg.. :jump:
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Det har gått en liten halvmeter nedi taket. Skal nok få mekket sammen hullet, verst med takpappen, den var ganske råtten fra før og prisen på takpapp var IKKE hyggelig og jeg må nok legge på hele. Langveggen på fremsida har sklidd litt ut. Utrolig at det står egentlig, godt gammeldags håndverk, planken i taket har nok "bremset" endel av trøkket. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Ditt og ditt, fru Blom. :whistle: Leier ikke du? :sweat:

Leier ja og ikke fått tak i huseier på tlf så jeg har da fått sendt mail.. Ikke noe og vente med, *Sukk*.. Har jo avtale om trefelling men ikke bruke uthuset som sagkrakk.. :no:
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Sagde du ikke fallretningskile? Ser ikke sånn ut på bildet...

Lykke til med resten av oppkappinga, samt reparering av tak :)

Joda, du ser fellekanten til venstre. Men så ville ikke dritten ned så jeg tok litt for mye av brytekanten på "hitsiden".. Dårlige kiler av tre og brekkjern som fellespett og bla bla bla og BLA..

Sånn så det ut i ettermiddag:

424527_10150589654410544_665525543_9562525_257533243_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda, du ser fellekanten til venstre. Men så ville ikke dritten ned så jeg tok litt for mye av brytekanten på "hitsiden".. Dårlige kiler av tre og brekkjern som fellespett og bla bla bla og BLA..

Sånn så det ut i ettermiddag:

424527_10150589654410544_665525543_9562525_257533243_n.jpg

Jooo, om jeg myser så kan det kanskje være noe der.. Men da er den for grunn og lite vinklet. Men du har iallefall lært til neste gang :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Jooo, om jeg myser så kan det kanskje være noe der.. Men da er den for grunn og lite vinklet. Men du har iallefall lært til neste gang :lol:

bla bla bla, mulig noe grunn men jeg tok fortsatt for mye av brytekanten i "frustrasjon"når dritten ikke ville ned. :cry: Skal hvertfall investere i skikkelige kiler og kanskje ett fellespett også til neste gang, men nå er den største tatt for denne gang resten er en lek.. :w00t:
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...