Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Smula har fått seg kløv!

422114_10150634940096985_722066984_9470176_1232465996_n.jpg

Pr nå er veskene fylt med avispapir for å venne henne til bruken uten vekt. Hun går snorrett og uten ubehag.

Når kan jeg begynne å legge vekt i? med en gang?

Siden veskene er så små får jeg ikke plass til halvlitersflasker oppi, men har tilgang på små vektskiver som veier 250 g hver. Er det greit å bruke disse? Evt andre alternativer?

Skrevet

Med en gang. Siden hun ikke er berørt av kløven er det jo egentlig bare å sette igang :-) Ser ingen grunn til å dille med det. Istedenfor halvlitersflasker kan du f.eks legge ris i poser. Da blir det ikke kantete inn mot hunden. Men vektskiver er og fint. Jeg pleier å ha sitteunderlag innerst i kløven om jeg skal ha i ting med "skarpe" kanter.

Skrevet

Så fin i kløven sin da. Jeg begynte ganske tidlig med vekt oppi. Jeg bruker porsjonsposer med ris, for da står det gjerne hva de veier fra før av så man slipper å styre med det :) Men vektskiver er jo sikkert også greit.

Guest Yellow
Skrevet

Så fin hun ble med den!

Har jammen lyst til å kjøpe kløv selv til min til sommeren, vet bare ikke om han vil synes noe særlig om det, men får prøve med en billig en først isåfall.

Ville latt henne gå med den med kun papir først, for bare å bli vant til å ha på og gå med kløven uten noe å bære ellers, og bare sakte og gradvis fordelt vekten likt i begge sider (det er viktig).

Skrevet

Så tøff i kløven sin :) Om hun ikke bryr seg ville jeg bare begynt og ha oppi noe. Hundefor i en pose feks? Det har man som regel, det har ikke kanter og det er enkelt og få omtrent samme vekt på begge sider :)

Skrevet

Tørrfor har jeg ikke så det får bli ris - jeg spiser den jo ikke likevel :P

Men hva med vekten? Høres 250 g på hver side ut som en bra startvekt? Hun veier ca 7,5 kg og er i god fysisk form.

Skrevet

Tørrfor har jeg ikke så det får bli ris - jeg spiser den jo ikke likevel :P

Men hva med vekten? Høres 250 g på hver side ut som en bra startvekt? Hun veier ca 7,5 kg og er i god fysisk form.

Litt mye kanskje? Det blir jo en halv kg til sammen. En rispose veier vel 135 gram om jeg ikke husker helt feil. Det er jo fint å starte med en slik på hver side så hun får se hvordan det er å ha vekt i kløven. Du kan jo øke ganske kjapt om det ikke ser ut som hun merker vekta

Skrevet

Jeg har ikke porsjonsposer, så jeg veier bare opp tenker jeg. Starter på 150g pr side da tenker jeg - det er ca 4% av kroppsvekten hennes, og det bør gå greit på en hund i god fysisk form.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...