Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg trenger deres google-egenskaper! Babygitar...


soelvd
 Share

Recommended Posts

Hei dere!

Min nyeste niese skal døpes i april. Hun har allerede starta på musikkskole (sier mora :lol:) og skal selvsagt bli en sangstjerne.I tillegg har mora fullstendig dilla på lilla, så vi tenker:

:banana:Lilla babygitar :banana:

Som gæren onkel og tante gjør vi selvsagt alt for å gjøre lillegull og foreldrene fornøyde (frøkna skal jo tross alt tilbe oss en dag). Har funnet en, den går jo, men er jo altfor stor de neste 5 åra :lol: Og jada, jeg veit en baby ikke kan spille gitar. Men hadde vært morsomt med en litt mer realistisk.

ampc530p-pony.jpg

Noen med gode google-evner her som kan hjelpe? Under tusenlappen helst men om den er noe dyrere er det også okei.

Edit: hvis noen finner babygitar i feil farge er det også okei, jeg kan male jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fant ingen gitar, men fant noen lilla ukuleler dersom det skulle være aktuelt. Link#1, Link#2, Link#3.

Enig i at ukulele kunne funka, gitt! Tror ikke du får noen faktiske gitarer i riktig størrelse. :P

Er det små gitarer? Hvor små er de? Takk!

Edit: ukulele var uaktuelt sier min mann, for det var ikke skikkelig gitar, blabla... Hrmf

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har store planer (eller samboer har) om det samme når vår lille jente kommer til verden i mai, og da blir det ukulele:) Det er vel ikke helt "politisk korrekt" å si det er en gitar, men det ER jo det... Jeg vet jeg har sett sånne små ukuleler i lilla og rosa og sånt i instrumentbutikker rundt omkring. Har dere sjekket noe sånt?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har store planer (eller samboer har) om det samme når vår lille jente kommer til verden i mai, og da blir det ukulele:) Det er vel ikke helt "politisk korrekt" å si det er en gitar, men det ER jo det... Jeg vet jeg har sett sånne små ukuleler i lilla og rosa og sånt i instrumentbutikker rundt omkring. Har dere sjekket noe sånt?

Endra innlegget over, mannen er visst opptatt av at gitaren til en to måneder gammel baby er politisk korrekt :lol: Så ukulele er uaktuelt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ukulele uaktuelt?! Hmpf!

Bare få den mannen din til å se disse videoene du:

Ukulele er helt storveis!

Hilsen ukuleleentusiast :innocent:

Ellers så burde det vel være mulig å finne lille gitar på http://www.purpleguitars.net/ ? :P

Andre forslag: her og her

Guitarlele

En del slike fargede instrumenter har en tendens til å være billigvarianter med dårligere lyd og av dårligere kvalitet. Som det sies over her, du får det du betaler for.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du må finne det som så fancy kalles gitarlele. Seks strenger, men ukulelestr. De låter knall, men er stemt i en annen dur enn en 1/1 gutar. Legg i maks kroner uansett, du får det du betaler for...

Stemt i en annen toneart? Da er det vel bare å stemme i vei til det blir riktig, da! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han derre mannen må bare get with the program, altså, for ukulele er dødshipt faktisk. :aww:

Det kan nok hende :lol: Jeg liker ikke å si det, men her har han rett. Svigesøster er nemlig veeeldig sær og veeeldig glad i å spille gitar! Kommer vi med en ukulele blir det bråk.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stemt i en annen toneart? Da er det vel bare å stemme i vei til det blir riktig, da! :D

Altså, en så kort hals tilsier en tenor :) Den er stemt i ADGCEA, og spilles som en vanlig gitar. Setter du en capo på femte bånd på en ordinær gitar har du lyden. Å stemme den ned til EADGHE låter ikke særlig pent, om det i det hele tatt er gjennomførbart.

Og TS, mindre spillbar gitar får du nok ikke:) Ukulelestr.kroppen får mannen din bare svelge, noe må gå på akkord av det ene eller andre når det blir så smått. Forøvrig er den i perfekt str. til toåringen her, meg selv og min bedre halvdel. Vår låter utrolig stort til å være så liten, men vi la i noen kroner. Forøvrig en Taylor, og jeg ville aldri aldri lakket den... Da får du heller strikke et lilla trekk til den:) Eller vente til jenta blir større, og kjøpe en sånn Hannah Montana forferdelighet av en gitar.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...