Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg trenger deres google-egenskaper! Babygitar...


Recommended Posts

Skrevet

Hei dere!

Min nyeste niese skal døpes i april. Hun har allerede starta på musikkskole (sier mora :lol:) og skal selvsagt bli en sangstjerne.I tillegg har mora fullstendig dilla på lilla, så vi tenker:

:banana:Lilla babygitar :banana:

Som gæren onkel og tante gjør vi selvsagt alt for å gjøre lillegull og foreldrene fornøyde (frøkna skal jo tross alt tilbe oss en dag). Har funnet en, den går jo, men er jo altfor stor de neste 5 åra :lol: Og jada, jeg veit en baby ikke kan spille gitar. Men hadde vært morsomt med en litt mer realistisk.

ampc530p-pony.jpg

Noen med gode google-evner her som kan hjelpe? Under tusenlappen helst men om den er noe dyrere er det også okei.

Edit: hvis noen finner babygitar i feil farge er det også okei, jeg kan male jeg!

Skrevet

Fant ingen gitar, men fant noen lilla ukuleler dersom det skulle være aktuelt. Link#1, Link#2, Link#3.

Enig i at ukulele kunne funka, gitt! Tror ikke du får noen faktiske gitarer i riktig størrelse. :P

Er det små gitarer? Hvor små er de? Takk!

Edit: ukulele var uaktuelt sier min mann, for det var ikke skikkelig gitar, blabla... Hrmf

Skrevet

Vi har store planer (eller samboer har) om det samme når vår lille jente kommer til verden i mai, og da blir det ukulele:) Det er vel ikke helt "politisk korrekt" å si det er en gitar, men det ER jo det... Jeg vet jeg har sett sånne små ukuleler i lilla og rosa og sånt i instrumentbutikker rundt omkring. Har dere sjekket noe sånt?

Skrevet

Er det små gitarer? Hvor små er de? Takk!

På en måte. Den har bare 4 strenger, mens en gitar har 6. Den siste jeg linket til er i alle fall 34 cm (står nederst på siden) de andre er jeg usikker på, men regner med at de er rundt den samme lengen.

Skrevet

Vi har store planer (eller samboer har) om det samme når vår lille jente kommer til verden i mai, og da blir det ukulele:) Det er vel ikke helt "politisk korrekt" å si det er en gitar, men det ER jo det... Jeg vet jeg har sett sånne små ukuleler i lilla og rosa og sånt i instrumentbutikker rundt omkring. Har dere sjekket noe sånt?

Endra innlegget over, mannen er visst opptatt av at gitaren til en to måneder gammel baby er politisk korrekt :lol: Så ukulele er uaktuelt.

Skrevet

Ok, ja da får du sende han ut på leting;) Det finnes nok så små ordentlige gitarer og, jeg regner med at dere ikke er de første som leter etter det;)

Skrevet

Du må finne det som så fancy kalles gitarlele. Seks strenger, men ukulelestr. De låter knall, men er stemt i en annen dur enn en 1/1 gutar. Legg i maks kroner uansett, du får det du betaler for...

  • Like 1
Skrevet

Ukulele uaktuelt?! Hmpf!

Bare få den mannen din til å se disse videoene du:

Ukulele er helt storveis!

Hilsen ukuleleentusiast :innocent:

Ellers så burde det vel være mulig å finne lille gitar på http://www.purpleguitars.net/ ? :P

Andre forslag: her og her

Guitarlele

En del slike fargede instrumenter har en tendens til å være billigvarianter med dårligere lyd og av dårligere kvalitet. Som det sies over her, du får det du betaler for.

Skrevet

Du må finne det som så fancy kalles gitarlele. Seks strenger, men ukulelestr. De låter knall, men er stemt i en annen dur enn en 1/1 gutar. Legg i maks kroner uansett, du får det du betaler for...

Stemt i en annen toneart? Da er det vel bare å stemme i vei til det blir riktig, da! :D

Skrevet

Han derre mannen må bare get with the program, altså, for ukulele er dødshipt faktisk. :aww:

Det kan nok hende :lol: Jeg liker ikke å si det, men her har han rett. Svigesøster er nemlig veeeldig sær og veeeldig glad i å spille gitar! Kommer vi med en ukulele blir det bråk.. :P

Skrevet

Stemt i en annen toneart? Da er det vel bare å stemme i vei til det blir riktig, da! :D

Altså, en så kort hals tilsier en tenor :) Den er stemt i ADGCEA, og spilles som en vanlig gitar. Setter du en capo på femte bånd på en ordinær gitar har du lyden. Å stemme den ned til EADGHE låter ikke særlig pent, om det i det hele tatt er gjennomførbart.

Og TS, mindre spillbar gitar får du nok ikke:) Ukulelestr.kroppen får mannen din bare svelge, noe må gå på akkord av det ene eller andre når det blir så smått. Forøvrig er den i perfekt str. til toåringen her, meg selv og min bedre halvdel. Vår låter utrolig stort til å være så liten, men vi la i noen kroner. Forøvrig en Taylor, og jeg ville aldri aldri lakket den... Da får du heller strikke et lilla trekk til den:) Eller vente til jenta blir større, og kjøpe en sånn Hannah Montana forferdelighet av en gitar.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...