Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som er medlem der? Regnes ikke medlemsavgiften ut ifra hvor mye man tjener? Er det ikke X % av årslønn? Jeg har fått to giroer og jeg syns det var ganske dyrt.. Så jeg stusser litt på dette. Noen som vet mer om dette?

Skrevet

Var ihvertfall medlem en gang, men jeg tror ikke jeg er det mer. Men på lønnslippen min trekker de noen kroner hver gang for noe LO greier :P Men jeg fikk høre at dette var noe de gjorde hos alle som jobbet.

Skrevet

Jeg er medlem i Fagforbundet :)

Hvis du har fått to giroer, så er sikkert den ene selve medlemsskapet, og den andre innboforsikring (som ALLE må ha/betale for, men en god forsikring, så vel verdt pengene :) )

Etterhvert vil dette bli trukket rett fra lønna (hvis du nylig har blitt medlem)

Skrevet

De to regningene jeg har fått er: den første fikk jeg forrige måned og der stod det Kontigent for november 2011 og den jeg fikk idag var kontigent for desember 2011. Og begge var dyrere enn jeg hadde sett for meg, særlig når jeg tjener så lite som jeg gjør. Hadde også trodd det skulle trekkes av lønna. Men jeg får vel bare ringe dem å høre.

Men kanskje noen her visste noe :)

Skrevet

Jeg tror ikke man er nødt til å ha alle de forsikringene. Jeg har kollektiv ulykkesforsikring og gravferdshjelp. Valgte bort hjemforsikring fordi vi har forsikringer gjennom bondelaget, det er alt forsikret. Hvis du velger bort kollektiv hjem kan du visstnok ikke tegne den senere. Så du bør vurdere det.

Jeg har forresten vært medlem i 25 år og skal på jubileumssamling i begynnelsen av mars. Får utdelt 25-årsnål :)

Skrevet

Det eneste som var frivillig å velge bort var ulykkes/livsforsikring, tror jeg det var. Innboen og de andre må man ha fikk jeg beskjed om. Så selve medlemsskapet var jo ikke så ille å betale, men når det ble dobbelt opp med de forsikringsgreiene itillegg ble det egentlig litt dyrt. Men det blir nok bedre når jeg får det trekket av lønna så ser jeg ikke noe til giroene :)

Så arti at du har vært medlem så lenge! Du får kose deg på samlingen! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...