Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeklubber i Sandnes/Stavanger omegn


Recommended Posts

Skrevet

Bikkjedyret og jeg flytter til Sandnes til høsten, jeg skal da begynne å studere i Sandnes. Jeg er i den forbindelse interessert i å bli med i en hundeklubb hvor dyret og jeg kan trene. Hun trenger sårt god sosialisering med andre hunder og miljøtrening. Jeg vil også ta noen grunnkurs i spor (hun har ei knakande god nese) og derfor interessert i en hundeklubb som gjerne trener litt spor sammen. Jeg ønsker å bli med i en hundeklubb med godt miljø hvor hver enkelt blir respektert for de metodene de måtte ønske å bruke osv.

Jeg kommer fra landsbygda, hvor hundekurs og hundeklubber er "sjelden luksus" og derfor ikke vant til det.

Jeg er egentlig ute etter å sjekke forholdene og skape meg et nettverk av greie hundefolk både for meg, bikkja mi og den kommende valpen sin del.

Såh, hvilken hundeklubb går du i? Hvorfor trives du best akkurat der? Noen klubber du mener jeg burde styre unna?
Skrevet

Retrieverklubben avd. rogaland? De holder til på Sviland og du trenger slettes ikke ha retriever for å være med der. De har både sosialisering, lydighets trening og brukstrening :)

  • Like 1
Skrevet

Sbk er mest aktive innenfor lydighet (de fleste i eliteklassen) og agility. Jeg gikk et brukshundkurs (spor og rundering) der for en del år siden, men da måtte man lage egne treningsgrupper etter kurset dersom man ønsket å trene videre. Nå er det ikke bruksavdeling i sbk lenger tror jeg. De som hadde kurset den gang trener nå i schæferhundklubben på Sviland.

Ellers har Malmins hundeskole blodsporkurs. Kurset er basert på positive metoder.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...