Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Eieren til denne hunden sto og snakket med meg og Kuro i sentrum like før dette skjedde. Huff, jeg får helt vondt i magen, jeg. :(

Tinkie, ut av nysgjerrighet siden du kjenner eieren. Vet du hvor hunden oppholdt seg under brannen? Var den i et annet rom enn kattene? Var den i bur? Jeg ble nysgjerrig siden kattene overlevde, men ikke hunden.

Forferdelig hendelse. :(

Skrevet

Tinkie, ut av nysgjerrighet siden du kjenner eieren. Vet du hvor hunden oppholdt seg under brannen? Var den i et annet rom enn kattene? Var den i bur? Jeg ble nysgjerrig siden kattene overlevde, men ikke hunden.

Forferdelig hendelse. :(

Jeg kjenner henne ikke, men hun var innom et sted hvor en venninne av meg jobber. Så vi har slått av en prat et par ganger, men det er det. Jeg aner ikke hvor hunden var i forhold til kattene, dessverre.

Skrevet

Forferdelig ja.... :(

Og det der er seriøs mitt verste mareritt om det skulle hende her.... At hunden min omkommer i brann... :( Eller andre hunder for den del.... :cry:

Skrevet

Jeg får lyst til å aldri slippe Kuro av syne igjen. La merke til at man kunne se bakbeina til hunden i bildet på den ene saken - jeg ble helt kvalm. Teddy var HVIT. Ikke svart. :cry:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har snakket med hundeeieren. Hun kunne fortelle at brannen startet i kjelleren, og hunden gikk løst i huset. Men han lå på plassen sin på kjøkkenet der han hadde sovnet da hun dro, så det så ikke ut til at han hadde våknet engang, men hadde fått gå stille bort. Det er jo i hvert fall godt å høre. Forøvrig driver familien og vurderer ny hund allerede, ettersom de følte at det å ha en hund tilførte så utrolig mye positivt til hverdagen deres.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...